מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  שכחת ילדים ברכב

  11/08/2016
  הגדל

  הצעת החוק שיזמו יושבי ראש שדולת הבטיחות של הכנסת, חברי הכנסת איציק שמולי ודוד ביטן, לתיקון פקודת התעבורה, מבקשת לחייב התקנת מתקן התראה למניעת שכחת פעוט בכל רכב פרטי המסיע ילדים עד גיל 4.

  הצעת החוק קובעת כי משרד התחבורה, המהווה את הסמכות המקצועית, יהיה הגוף שיקבע את סוג המתקן בהתאם למצאי הרחב של המוצרים הקיימים כבר כיום בשוק, וזאת תוך 30 יום מרגע כניסת החוק לתוקף.

  הצעת החוק מגיעה על רקע הנתונים הקשים של השנים האחרונות, המלמדים על עלייה משמעותית במספר המקרים של שכחת פעוטות ברכב. על פי הנתונים, מאז שנת 2008 נשכחו כ-400 ילדים, מהם 24 מצאו את מותם באופן מיותר.

   

  בדברי ההסבר בהצעת החוק נכתב כי רובן של היפגעות הילדים שנשארו ברכב, נובעות ממכת חום או היפר תרמיה. בבדיקות הנוגעות להשפעת הטמפרטורה מחוץ לרכב על הטמפרטורה שבתוכו, אותן ערכה חברת ג'נרל מוטורס בארה"ב, נמצא כי טמפרטורת האוויר במכונית אשר שהתה בשמש בטמפרטורה של  35 מעלות צלסיוס, ואשר אווררה לפני כן באמצעות מזגן, עלתה לאחר כ-20 דקות ליותר מ-50 מעלות צלזיוס. לאחר 40 דקות, עברה הטמפרטורה ברכב את 65.5 מעלות הצלזיוס. רמות חום המסוכנות לילדים, פעוטות, מבוגרים ובעלי חיים, התקבלו גם כאשר חלונות הרכב הושארו מעט פתוחים.

  בסיכום ישיבה של הועדה לזכויות הילד בכנסת, מיום 3/8/16 הודיע משרד התחבורה כי תוכן תקנה חדשה שתחייב כל בעל רכב להתקין אמצעי התרעה לשכחת ילדים בכל כיסא בטיחות במצוי ברכב.

   

  עבור לתוכן העמוד