מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  סאניונג טיבולי

  27/12/2015
  הגדל

  טאלקר, יבואנית סאניונג בישראל משיקה את הטיבולי שהוא קרוסאובר פנאי שטח חדש לחלוטין המבוסס על תפיסת הפיתוח של סאנגיונג. מתבסס על פלטפורמה חדשה לחלוטין, מרכב ומנוע חדשים, ומתחרה בשוק דגמי ה-SUV הקומפקטיים עם עיצוב אירופאי ורמה מובילה של בטיחות, מרחב פנימי ואבזור.

  עיצוב חיצוני- הטיבולי מתאפיין במראה דינמי ועירוני עם צללית עכשווית, ומגלם את התנועה הזורמת של שפת העיצוב של סאנגיונג, "Nature-born 3 Motion" &ndash זורמת, דינמית ומהודרת.חזית הרכב משדרת מראה חזק ותכליתי. הרוחב מודגש באמצעות השבכה הקדמית הצרה והפנסים הממשיכים אותה. הפגוש הקדמי משדר עוצמה, שמודגשת על-ידי פתח כניסת האוויר, ואילו קו מכסה תא המנוע הוא בעל אופי רך יותר.במבט מהצד, האופי הזורם של הרכב נמשך לעבר הפגוש האחורי כדי להעניק יציבה מרווחת וחזקה, המודגשת באמצעות חישוקי סגסוגת 18 אינץ'.

  עיצוב פנימי - החלל הפנימי מציע מרחב, עם מראה אלגנטי ועדכני. שפע של מקומות אחסון. מידת  רוחב של 1,795 מ"מ הופך את הטיבולי לאחד מהרחבים ביותר בקטגוריה.גלגל הגה בעיצוב ספורטיבי ארגונומי בצורת האות D, וציפוי העור היוקרתי מעניק תחושת מגע איכותית. המושבים תוכננו כדי להעניק נוחות מרבית לנוסעים, והתפקוד שלהם והחומרים מהם הם עשויים נבחרו בקפידה כדי לייצר מראה ותחושה של מכונית ספורט: הם ניתנים להטיה ולכוונון, עם חומרים איכותיים למגע ותפרים מיוחדים להענקת אווירה אקסקלוסיבית.אזור תא המטען נדיב, עם נפח של 423 ליטר, וניתן לקפל את שורת המושבים השנייה למצב שטוח לחלוטין כדי להגדיל עוד יותר את כושר נשיאת המטען.

  מנוע- מנוע הבנזין e-XGi160 שפותח לאחרונה מעניק הספק מרבי של 128 כ"ס ב-6,000 סל"ד ומומנט מרבי של 16.3 קג"מ ב-4,600 סל"ד, ומציע ביצועים אופטימאליים הן בעיר והן בנסיעה בכביש המהיר.מערכת היניקה המשתנה מעניקה חיסכון אופטימאלי בדלק ומספקת ביצועים מרביים בנהיגה יומיומית. מאפיינים בולטים אחרים כוללים שרשרת תזמון מתקדמת המפחיתה את רעש המנוע, ושימוש ביציקת אלומיניום בלחץ גבוה בחלק התחתון של בלוק המנוע כדי להפחית את המשקל, הרעד והרעידות, תוך הגברת החוזק והעמידות של המנוע.

  תיבת ההילוכים- אוטומטית בעלת 6 הילוכים היא מתוצרת  AISINהיפנית. היא מתוכננת לשפר את צריכת הדלק תוך אובדן כוח מינימאלי, ומעניקה החלפות הילוכים חלקות ודינמיות לנהיגה נוחה ותגובת האצה משופרת, הודות ל-Quick Shift Control ויחסי העברה אופטימאליים.

  התנהגות כביש- מערכת ההיגוי הגמישה Smart Steer מעניקה שלושה מצבי נהיגה &ndash Normal, Comfort ו-Sport. בהתאם להעדפות הנהג, הוא יכול לכוונן את תחושת ההיגוי בהתאם לתנאי הנהיגה, ולרשותו עומדים כיונונים שונים לנהיגה בטוחה ונוחה בשעת חנייה, לנסיעה במהירות נמוכה ונהיגה עירונית מרובת עצירות והתחלות נסיעה, או לשיוט במהירויות גבוהות בכביש המהיר.  

  בטיחות אקטיבית- הטיבולי בנוי ברמת חוזק ובטיחות גבוהה מאוד, כש-71.4% מהמרכב מיוצרים מפלדה בעלת חוזק גבוה (HSS), שמתוכה 40% הם פלדה מתקדמת בעלת חוזק גבוה (AHSS). מאפייני בטיחות עיקריים אחרים כוללים מערכת בקרת יציבות אלקטרונית (ESP), מערכת ההגנה האקטיבית מפני גלגול (ARP) ומערכת הסיוע לבלימה (BAS) המונעות מהרכב להתהפך בשעת פנייה פתאומית במהירות גבוהה. מערכת EBD-ABS (חלוקה אלקטרונית של כוחות הבלימה ומערכת למניעת נעילת גלגלים) מחלקת את כוח הבלימה בין הגלגלים הקדמיים לאחוריים בהתאם לכמות הנוסעים ומשקל המטען, ואילו מערכת בקרת האחיזה המלאה מונעת החלקת גלגלים באמצעות בקרה של הבלמים והמנוע. בנוסף, קיימים מאפייני בטיחות נוספים, כגון סיוע לזינוק בעלייה, ואיתות בבלימת חירום, שמפעיל את מהבהבי החירום בעת בלימה חזקה במקרה חירום למניעת התנגשות.

  בטיחות פסיבית- סאנגיונג שמה דגש רב על הבטיחות, וכדי להגביר ככל האפשר את ההגנה על הנוסעים, הטיבולי מגיע עם 7 כריות אויר: שתי כריות אוויר קדמיות וכרית לברכי הנהג, וכריות צדיות וכריות וילון להגנה צדית. היא מצוידת במערכת ריסון בטיחותית (Safety Restraint System) מתקדמת כדי לשמור על הנוסעים בצורה בטוחה במושביהם במקרה של התנגשות, ובקדם-מותחנים כפולים שמהדקים את חגורות הבטיחות באופן אוטומטי כדי לסייע לרסן את הנוסעים במקרה של פגיעה.טיבולי השיג את דירוג הבטיחות הגבוה ביותר במבחן Advanced European Mobile Deformable Barrier, שבוחן את רמות ההגנה במקרה של התנגשות צד, ואת הזווית הפגיעה ביותר.  אמצעי בטיחות נוספים כוללים מערכת לניטור לחץ האוויר בצמיגים (TPMS) כדי להזהיר את הנהג מיד בכל מקרה של שינוי במצב הצמיגים, תאורת נסיעה ביום LED לשיפור הראות, והתראה קולית אם אחת מחמש חגורות אינה חגורה כשהמושבים מאוישים.

  אבזור- מערכת בקרת האקלים הדיגיטלית המפוצלת לשני אזורים. מערכת שמע 2-DIN עם נגן MP3 וחיבור ל-iPod/iPhone, שקע USB/AUX מאפשר למשתמשים להזרים תוכן מהתקני השמע החיצוניים שלהם, בעוד דיבורית Bluetooth מאפשרת שימוש בטוח בטלפון הנייד בעת הנסיעה. גם הנוסעים יכולים להשתמש ב-iPod וב-iPhone שלהם הודות לחיבור iPod. מסילות גג אורכיות. חישוקי סגסוגת 18 אינץ'. גלגל הגה מצופה עור. תאורת נסיעה ביום LED ותאורה אחורית מסוג LED. בקרת שיוט אלקטרונית, ארבעה חלונות חשמליים, מראות צד חשמליות ומחוממות.

  מחיר: 119,900 ש"ח

   

   

  עבור לתוכן העמוד