מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  Audi A-4 חדשה

  19/12/2015
  הגדל

  חטיבת Audi, מבית צ'מפיון מוטורס, החלה בימים אלו בשיווק Audi A4 החדשה 2016.

  ה- A4 החדשה היא דור תשיעי לשושלת מפוארת המציינת כ- 12 מיליון יחידות שנמכרו מאז הושק הדגם הראשון. כיאה לדגם הנמכר ביותר של Audi, ה- A4 החדשה מציעה שורה מקיפה של חידושים ושדרוגים בכל תחום: מעיצוב יוקרתי המשלב בין מראה דינמי ואלגנטי, דרך משקל נמוך יותר ומרחב פנימי גדול יותר מבעבר, בזכות שימוש בפלטפורמת ה- MLB evo, איכות גימור השמה לב לפרטים הקטנים ביותר וטכנולוגיות הקצה המגיעות מהסגמנטים הגבוהים.
  אאודי, תשווק את ה-
  A4 עם שלוש גרסאות מנוע. בשלב זה תושקנה בישראל 2 גרסאות מנוע: גרסת מנוע טורבו 1.4 TFSI בהספק של 150 כ"ס וגרסת 2.0 ליטר עם 190 כ"ס. בהמשך 2016 תושק גרסת מנוע TFSI 2.0 ליטר quattro המציעה 252 כ"ס. כל המנועים משודכים לתיבות הילוכים S-tronic עם שבע מהירויות.

  עיצוב חצוני- יותר דינאמי. כדגם בעל המורשת המפוארת ביותר, ה- A4 מציגה עיצוב אבלוציוני, עם דגש על מראה ספורט אלגנט המעניק תחושה דינמית מאי פעם. ה- A4 החדשה מציעה עיצוב יוקרתי בזכות שימוש בקווי עיצוב ברורים וחדים מבעבר. חזית הרכב כוללת את הסבכה הטרפזית, הכוללת באמצעה את סמל ארבע הטבעות, כשלצידן כונסי אוויר אגרסיביים למראה. לצדי הסבכה ניתן למצוא פנסי LED מלאים מקדימה, כשיחידות התאורה הזויתיות נמתחות לאחור לצידי הרכב וכוללות פס LED עליון ותחתון עם זווית מחודדת. הקווים החדים ממשיכים בצד הרכב עם קווי מתאר גבוהים ונמוכים לאורך דלתות הרכב, שמשתלבים יחד עם בתי התאורה הזוויתיים מאחור. להשלמת המראה האלגנטי אפשר למצוא פסי כרום מסביב לסבכה הקדמית, סביב השמשות בצידי הרכב ומאחור, גג פנורמי גדול במיוחד (בגרסת הפרמיום) תאורת לד אחורית בלוחית רישוי, חישוקי סגסוגת בגדלים 17"/18 או 19" וזוג מפלטים אובליים.

  עיצוב פנים-  אלגנטי ושפע אביזרי נוחות, ה- A4 החדשה מציעה חזות פרימיום אלגנטית גם בתוך תא הרכב. עם איכות חומרים גבוהה, יחד עם איכות גימור לצד שכבת בידוד נוספת בחלונות יוצרים ב- A4 החדשה, סטנדרטים חדשים של שקט ואווירה אלגנטית. לוח השעונים וכל קונסולת הפיקוד של הרכב נחלקים לשניים בעזרת קווים אורכיים הזורמים אלגנטית מדלת לדלת, כשבתוכם משתלבים פתחי האיוורור. מסך המולטימדיה הדקיק בגודל 7 אינץ', ביחד עם דיפוני האלומיניום השונים בדלתות ובקונסולה המרכזית מוסיפים ותורמים למראה הפרמיום-קלאסי.

  מנועים- ה- A4 החדשה מציגה שילוב בין דרגת זיהום נמוכה ביותר, ביחד עם הספק ומומנט מירבי מהגבוהים בקטגוריה. יתרה מזאת הדור התשיעי של מכונית המנהלים היוקרתית של Audi הינו ה-"ירוק" ביותר אי פעם עם ירידה של כ- 15% בנתוני צריכת הדלק ושדרוג של כ- 10% בתוספת כוח מנוע. השילוב בין הפחתת משקל הרכב לבין תוסת הכוח והמומנט הופכים את הדגם החדש של ה- A4 לחזק ביותר אי פעם. המנוע בגרסת הבסיס 1.4 ליטר TFSI מציע הספק ומומנט העולים על גרסת ה- 1.8 הבסיסית היוצאת. הספק גרסת ה- 1.4 ליטר טורבו עומד על 150 כ"ס המושגים בין 5,000 - 6,000 סל"ד ועם מומנט שיא של 25.5 קג"מ המושגים בין 1,500 סל"ד ל- 3,500 סל"ד. תצרוכת דלק המשולבת של גרסת 1.4 עומדת על 5.3 ליטר בלבד ל- 100 ק"מ לעומת 6.2 ליטר בדגם היוצא נתון זה לא משפיע על ביצועיה עם 8.5 שניות הנדרשות כדי שהרכב יגיע מ- 0 ל- 100 קמ"ש (לעומת 10.5 שניות בעבר).  

  גרסת המנוע החדשה והחזקה בנפח 2.0 ליטר TFSI מציעה את התצורה החדשנית ביותר שיש לקונצרן להציג כיום מבין מנועי הבעירה הפנימית, בזכות השינוי שבוצע באופן סגירת ופתיחת השסתומים ותוספת מזרקים. סעפת הפליטה מציעה גם מערכת כפולה, נתון המשפר את זמן חימום המנוע וחיישן החמצן לטמפרטורת עבודה. מגדש הטורבו החדש של המנוע מוצע כעת גם עם פיקוד חשמלי לוויסות הגדישה (waste gate) דבר המשפר ומייעל את זמן התגובה ודיוק הגדישה. שינויים אלו גורמים לכך שהמנוע מגיע להספקי שיא בטווחי סל"ד נמוכים מבעבר.

  גרסת ה- 2.0 עם ההנעה הקדמית מציעה הספק שיא של 190 כ"ס, המושגים בין 4,200 6,000 סל"ד ומומנט שיא של 32.6 קג"מ המושגים בין 1,450 ל- 4,200 סל"ד. מנוע זה מספק תאוצה משמעותית יותר מאפס למאה עם 7.3 שניות. כשתצרוכת דלק המשולבת של גרסה זו עומדת בדומה לגרסת ה- 1.4 ליטר TFSI על 5.3 ליטר בלבד ל- 100 ק"מ וציון ירוק מדהים של קבוצה 3! שני המנועים משודכים לתיבת הילוכים S-tronic בת שבעה מהירויות.

  בטיחות- ה- A4 החדשה מציעה תפיסת בטיחות המשלבת בין בטיחות אקטיבית לפאסיבית עם מבחר טכנולוגיות בטיחות מתקדמות המציבות אותה בשורה הראשונה בהגנה על חיי הנוסעים. מערכות בטיחות אקטיבית כדוגמת Audi pre sense rear המתריעה על סכנת התנגשות צפויה עם רכב או הולך רגל ואף יוזמת האטה של הרכב עד בלימת חירום בעת יציאה מחניה, בקרת עייפות, פנסים עוקבי פנייה, חיישני לחץ בצמיגים ועוד. לצד זה מציעה ה- A4 את כל המערכות האלקטרוניות המוכרות כגון מערכת למניעת נעילת גלגלים ABS- Anti Locking Brake System, מערכת נעילת דיפרנציאל אלקטרוניתEDL- Electronic Differential Lock , מערכת לבקרת יציבות ושמירה על הרכב בנתיב הנסיעה ESC - Electronic Stability Control, מערכת בקרת מומנט גלגל סלקטיבית, מערכת לבקרת יציבות ושמירה על הרכב בנתיב הנסיעה ESP- Electronic Stability Program, מערכת לסיוע בבלימות חירום BAS- Brake Assist System, מערכת לבלימת הרכב אחרי תאונה Multi-Collision Brake, מתג לניתוק כרית האוויר הקדמית בצד הנוסע, חגורות בטיחות קדמיות פירוטכניות עם כוונון לגובה וקדם מותחן, נקודות עיגון Isofix ו- Top Tether להתקנה קלה ובטוחה של מושבי בטיחות לילדים. ה- A4 נבחנה השנה במבחני הריסוק החדשים והמחמירים של ה- Euro NCAP וזכתה לציון מקסימלי של חמישה כוכבי בטיחות עם ניקוד מרשים בסעיפי הגנה על ילדים ונהג נוסע.

   

  עבור לתוכן העמוד