מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  מינויי בכירים בקבוצת יוניון מוטורס

  25/10/2015
  הגדל

  קבוצת יוניון, יבואנית רכבי טויוטה ולקסוס בישראל, הודיעה על סבב מינויים: לאחר 5 שנים בתפקיד, יפרוש ספי בר בסוף השנה מניהול לקסוס ישראל. לתפקיד מנכ"ל החברה ימונה דרור גורלניק, המכהן כיום כסמנכ"ל השיווק והמכירות של טויוטה בישראל.

  דרור גורלניק, בן  53, צמח בענף הרכב והוא מביא עמו ניסיון עשיר של למעלה מ-25 שנים בתחום. הוא החל את עבודתו כסמנכ"ל השיווק והמכירות ביוניון מוטורס בשנת 2005 והיה גורם משמעותי ומרכזי בצמיחתו של המותג בעשור האחרון. בתקופה זו רשמה טויוטה גידול ניכר בהיקף המכירות בישראל מ-18 אלף רכבים בשנה לכ-30 אלף כיום. החברה מציעה את מגוון הדגמים הרחב ביותר מבין כל מותגי הרכב ומובילה את הטכנולוגיה ההיברידית בשוק הרכב בישראל. לפני תפקידו הנוכחי, מילא גורלניק שורה של תפקידים כולל תפקידי ניהול בכירים בענף הרכב, בין היתר, באלדן רכב, בסקודה ובפורד. לגורלניק תואר ראשון בכלכלה מאוניברסיטת תל אביב והוא לומד לקראת תואר EMBA מנהל עסקים לבכירים באוניברסיטת תל-אביב.

  ספי בר, בן 44, מונה למנכ"ל לקסוס לפני 5 שנים. בתקופתו רשמה החברה תנופת צמיחה מרשימה תוך שהיא שוברת שיאי מכירות מדי שנה, מרחיבה את בסיס לקוחותיה ואת קהלי היעד, וממצבת את עצמה בצמרת רכבי היוקרה בישראל. לאור הגידול המהיר בפעילותה, הרחיבה החברה לאחרונה את פריסת מערכי השירות והמכירה שלה, פתחה אולם תצוגה חדש בירושלים ובחודשים הקרובים תפתח בתל-אביב אולם תצוגה נוסף, הרביעי במספר. בחברה מעריכים כי עד סוף השנה יימסרו כ- 1,400 רכבי לקסוס, גידול של כ- 40% לעומת שנת 2014. בר ביקש לסיים את תפקידו וזאת על מנת לבחון הזדמנויות חדשות בשוק העבודה בארצות הברית. לבקשת החברה הוא ימשיך לשמש כיועץ חיצוני לקבוצת יוניון בחודשים הקרובים.

  איתי חיון לוין, 45. יחליף את דרור גורלניק בתפקידו. חיון לוין משמש בשלוש השנים האחרונות כסמנכ"ל אגף השירות והטכני של יוניון מוטורס ואחראי, בין היתר, על מערך קשרי הלקוחות, אתר ההכנה למסירה, המערך הטכני ומערך ההדרכה וההסמכה של החברה. לפני כן עבד במשך קרוב לעשר שנים במגוון תפקידים בצ'מפיון מוטורס, בתפקידו האחרון היה מנהל רשת הסוכנים. לחיון לוין תואר שני MBA במנהל עסקים מהמכללה למנהל ותואר ראשון במנהל עסקים עם התמחות בשיווק ממדרשת רופין.

  ג'ורג' חורש, יו"ר קבוצת יוניון, אמר היום: "ברצוני להודות לספי בר על שנים של עשייה מוצלחת וניהול מקצועי שתרמו לצמיחה חסרת תקדים של מותג לקסוס בישראל. יכולותיו הניהוליות והידע שהפגין בתקופה בה שימש כמנכ"ל לקסוס ישראל היו יקרי ערך, והוא משאיר אחריו צוות חזק וחברה משגשגת". עוד אמר חורש: "אני שמח על ההזדמנות לקדם מנהלים מוכשרים מתוך קבוצת יוניון ומאחל הצלחה רבה לדרור גורלניק ולאיתי חיון לוין בתפקידיהם החדשים והמאתגרים".

  המינויים יכנסו לתוקפם בתחילת ינואר 2016.

   

  עבור לתוכן העמוד