מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  חוזרים לאוטובוסים ממוגנים

  5/11/2014
  הגדל

  לאחר מספר שנים שחברות התחבורה הציבוריות לא הזמינו אוטובוסים חדשים ממוגני ירי, הוזמנו לאחרונה מחב' "מרכבים" כ- 18 אוטובוסים ממוגני ירי מדגם "מרס דיפנדר", שהינו האוטובוס הממוגן ביותר בעולם, עבור מועצות אזוריות באזור יש"ע.

   

  שווי העסקה כ- 28 מיליון ₪. אוטובוס ממוגן ירי מדגם "מרס דיפנדר" מורכב על שלדה של  B11R עם שלושה סרנים והיגוי לסרן אחורי המאפשרים לשאת את המשקל העצמי של האוטובוס ועוד 53 נוסעים ונהג. המרכב בנוי בטכנולוגיה חדשה ועשוי מפלדת אלחלד וכל חלקי הפח, שמשות ופיברגלס מודבקים לשלד המרכב- שיטה המקנה אטימות אופטימלית וחוזק למרכב .האוטובוס ממוזג ומותאם במיוחד לתנאי חום סביבתיים קשים, מושבים אגרונומיים, נושא חפצים עליון ותקרה בעיצוב חדשני ומפואר ועוד. המשקל הכללי - 25,500 ק"ג. האוטובוס מעוצב בעיצוב פנימי וחיצוני חדשני, דגם האוטובוס הממוגן נותן את הפתרון האופטימלי בהגנת נוסעים בזמן התקפות טרור ומאופיין באמצעי  מיגון על כל המעטפת הכולל מיגון צד, חזית, גג וריצפה. במקרה של אירוע ירי קיימת אפשרות של הימלטות ו/או חילוץ הנוסעים באמצעות אמצעי מילוט.

   

  לדברי מיכה מייקסנר, מנכ"ל חב' "מרכבים": "רמת המיגון של האוטובוסים הנ"ל הינה הגבוהה ביותר בעולם ומקנה נסיעה בטוחה באזורים מאוימים. האוטובוס הממוגן הינו מדגם "מרס דיפנדר" ומוגדר כאוטובוס הממוגן ביותר בעולם, העמיד בפני ירי מנשק קל, רימוני רסס ומטענים."

   

   

  עבור לתוכן העמוד