מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  שברולט ספארק בטוחה בריסוק

  26/01/2014
  הגדל

  שברולט ספארק, מכונית המיני של שברולט, היא המיני היחידה שזכתה בציון TOP SAFETY PICK במבחני הריסוק של המכון האמריקאי לבטיחות בדרכים למכוניות מיני.

  הספארק השיגה ציון טוב (הציון המרבי) במבחני הבטיחות המדמה, מצב שבו חזית המכונית פוגעת במכונית או בגזע עץ. הציונים התקבלו לאור רמת הפגיעות של חזית הרכב, צד, חוזק גג ובלימה חזיתית. הציון הכולל שקיבלה הספארק במבחן הכולל הוא  מתקבל על הדעת.

   

  ההישג הבטיחותי של הספארק בא לידי ביטוי גם לאור העובדה שבמכוניות מיני שהן קצרות מטבען, האפשרות הטכנית לספיגת הנזקים מצומצמת יחסית. המבנה הקצר של המכונית מקשה על יצירת האיזונים במסגרת מערכת הבטיחות מה שמחייב את המתכננים לתכנן ולייצר מערכת ספיגה משמעותית.
  המשקל הקל של הספארק, הוא אחד מהמאפיינים של שהביאו לציוני הבטיחות הגבוהים. מבנה השלדה מיוצר בצורת H והוא מתוכנן לספיגת מכות כתוצאה מתאונות צד. בדומה לכך תכנון קורות הגג, הנעשה על ידי חיזוק הקורות, מקטין את הסיכון להיפגעות במקרה של תאונה הגורמת להתהפכות. המסילה האחורית של הספארק הנה מחוזקת ומיועדת לשימור תא הדלק מפני קריסה בעת תאונת צד.

   

  כריות האוויר של הנהג והנוסעים, מתוכננות כדי להקטין את רמת ההיפגעות בעת תאונה לחזיתית ובנוסף, יש בספארק שתי כריות אוויר נוספות בכיסא ובצד המתגברות את רמת ההגנה על הנהג והנוסע שלידו. את מערכת הבטיחות משלימה חגורות בטיחות משוכללות בכל המושבים וכן מתקון הגנה לכיסא לילדים, מגן צוואר מתכוונן ומוט הגה קורס.
   

  עבור לתוכן העמוד