מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד
  חברת בטר-פלייס מתפרקת באופן סופי
  26/05/2013
  הגדל

  חברת Better Place מגישה כעת לבית המשפט המחוזי מרכז, בקשה לפירוק החברה ויחד עמה בקשה למינוי מפרק זמני. בבקשתה ציינה החברה, כי לאור אי הצלחת סבב הגיוס האחרון של החברה ולנוכח העדר משאבים מספיקים להמשך פעילותה של החברה היא מבקשת את עזרת בית המשפט על מנת להבטיח לעובדיה, לקוחותיה ולבעלי החוב שלה את מימוש הזכויות שלהם באופן המיטבי נוכח המשאבים שנותרו.

   

  במהלך החצי שנה האחרונה, ביצעה הנהלת חברת Better Place שינוי עמוק בחברה, שכלל סגירת שווקים, צמצום כוח אדם, ומעבר לשיטות הפעלה אחרות. במקביל המשיכה החברה בחיפוש אחר השקעת המשך, איתור דגם חשמלי נוסף ובחינת חלופות אחרות להמשך הפעלתה. חרף ההתייעלות המשמעותית שנעשתה, נוכחה הנהלת החברה, כי היקף ההכנסות נותר נמוך ולחברה נוצר תזרים מזומנים שלילי מתמשך שלא מאפשר המשך הפעלת החברה באופן עצמאי. בנסיבות שנוצרו, לא צלחה החברה במציאת חלופה אשר תאפשר את המשך פעילות החברה ולא צלחה בסבב הגיוס האחרון. נוכח הנסיבות ומתוך אחריות ומחויבות לעובדי החברה, ללקוחותיה ולנושים הנוספים, לא נותר בידי החברה אלא לפנות באופן יזום לבית המשפט בבקשה למנות מפרק זמני אשר ימצא את הדרך האופטימאלית למזער את הנזקים ולהימנע מסיטואציה של העדפת נושים. החברה תמליץ למפרק הזמני לתת את דעתו בהקדם לעובדי החברה וללקוחותיה ולאפשר את הפעלת הרשת ברציפות.

   

  דירקטוריון חברת Better Place: "זהו יום עצוב מאוד בו מאמצינו לממש חזון אוניברסאלי אשר שאף לנתק את התלות באנרגיה המזהמת לא צלח. את החזון הוביל שי אגסי בדרך ארוכה ורצופת אתגרים יחד עם משקיעים ושותפים אשר הפכו את חזונו למעשה של ממש. לצערנו, הדרך למימושו של החזון הייתה קשה ומורכבת ונתקלה במכשולים רבים. לא לכולם יכולנו, את חלקם הטכני עברנו בהצלחה ובחלקים אחרים לא עלה בידינו למרות המאמץ והמשאבים הכבירים שהושקעו. התכלית העסקית והרעיונית ניסתה להביא לשינוי חיובי בעולם בו אנו חיים, אשר בו, כולנו יודעים, כי אין ביטוח ליזמות. נדרשים העזה, אומץ, נחישות ומשאבים על מנת לטפח יזמות ולהפכה לתעשייה בת קיימא. החזון עדיין נכון וחשוב ואנחנו מלאי תקווה, כי בסופו של דבר ימומש לטובת עולם טוב יותר, אך Better Place כאמור לא תוכל לקחת חלק במימושו.
   
  דן כהן, מנכ"ל חברת Better Place: "זהו יום קשה עבור כולנו, הלכנו דרך ארוכה מתוך מטרה להגשים חזון עולמי. מתחילת דרכה היתה Better Place פורצת דרך בתחום התשתית לרכב חשמלי והשלימה בהצלחה את פיתוח הטכנולוגיה והתשתית. מדינת ישראל היא המדינה הראשונה בה מכונית חשמלית יכולה לנסוע ללא הגבלה. לצערנו אחרי שנה בשלב המסחרי, נוכחנו כי למרות שביעות הרצון הרבה של הלקוחות מהמוצר, הוא לא התקבל בצורה מספקת בציבור הרחב ולא זכה לרוח גבית מספקת מיצרני הרכב. על רקע נסיבות אלה נכשל ניסיון הגיוס האחרון, בחודשים האחרונים עשתה הנהלת החברה כל אשר לאל ידה על מנת להמשיך ולהפעיל את החברה. היום, מתוך אחריות ומחויבות לעובדי החברה ללקוחותיה ולנושים, לא נותר בידי החברה אלא לפנות באופן יזום לבית המשפט בבקשה למנות מפרק זמני. הנהלת החברה תמליץ למפרק הזמני, כי ייתן את דעתו לאלתר לפיצוי לקוחות החברה ועובדיה והמשך הפעלת הרשת".

   

  פנייה ותודה ללקוחות

   

  בפנייה ללקוחות החברה מציין כהן: "החברה הוקמה לפני 5 שנים במטרה לגמול את העולם מתלות הנפט ומעבר המוני לנהיגה חשמלית ארוכת טווח. מישראל יצאה הבשורה והמכוניות החשמליות גמעו מעל 11 מליון ק"מ. לצערנו, נוכחנו כי קצב החדירה לשוק אינו תואם לצפיות שלנו ואינו מאפשר את המשך קיום החברה. חרף התייעלות המשמעותית שבצענו, נוכחנו , כי עלות הפעלת החברה לאורך זמן מול תחזית ההכנסות אינה מאפשרת את המשך הפעילות שלנו. מתוך אחריות לעובדים ולספקים, לא נותר לנו אלא לפנות באופן יזום לבית המשפט בבקשה לפרוק החברה. אני רוצה להודות לכם על היותכם שותפים שלנו לדרך, על האמון שנתתם בנו על האומץ וההליכה איתנו מתחילת הדרך. עד למנוי המפרק הזמני בטר פלייס תעשה כל שביכולתה להמשיך ולהפעיל את התחנות. החברה תמליץ למפרק להמשיך ולהפעיל את רשת התחנות. באשר לעמדות הטעינה ניתן להמשיך ולטעון בעמצעותן, אך גם לשאלה זו ייתן המפרק הזמני את דעתו." מבהיר דן כהן.

  לסיכום: בטרפלייס הגשימה את החזון, מכוניות נוסעת לשביעות רצון הלקוחות. אך לצער כולנו, היא לא ידעה להפוך את החזון שלה למודל כלכלי.

  עבור לתוכן העמוד