מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  משרד האנרגיה ישקיע בפריסת עמדות טעינה מהירות

  26/09/2022
  הגדל
  משרד האנרגיה יפרסם היום קול קורא לתמיכה בגובה של 20 מיליון ₪ בהקמת עמדות טעינה מהירות ואולטרה-מהירות (DC) לכלי רכב חשמליים בצירי תנועה בין-עירוניים ועירוניים ובמקומות מרכזיים ברשויות מקומיות בפריסה ארצית. 

  מכרז זה מצטרף לפעילות הענפה של משרד האנרגיה לפריסת עמדות הטעינה בכל רחבי הארץ, כאשר רק בתחילת החודש (אוגוסט 2022) הודיע המשרד על תמיכה בגובה של למעלה מ-5 מיליון ₪ בהקמת 1,122 עמדות טעינה איטיות לכלי רכב חשמליים ב-37 רשויות מקומיות ברחבי הארץ, וכן על תמיכה בגובה של כ-8 מיליון ₪ בהקמת עמדות טעינה איטיות לטעינת כלי רכב חשמליים בחניונים פרטיים הפתוחים לציבור הרחב. תמיכת משרד האנרגיה בהקמת העמדות במרחב הציבורי וברשויות המקומיות, עומדת על סבסוד של עד כ-75% מעלות ההקמה של העמדה.

  תמיכת מינהל הדלק והגז במשרד האנרגיה במסגרת הקול קורא בהקמת עמדות טעינה מהירות (50-150 KW) תעמוד על סכום של עד 60,000 ₪ ובעמדות טעינה סופר מהירות (מעל 150 KW) בסכום של עד 100,000 ₪. בסך הכל, מקצה המינהל סכום של 20 מיליון ₪ לטובת קידום עמדות אלו, מה שיאפשר הקמה של בין 200 ל-330 עמדות מסוג זה.

  מינהל הדלק והגז במשרד האנרגיה צופה כי שלושת המכרזים הללו (קול קורא רשויות מקומיות, קול קורא חניונים וקול קורא עמדות מהירות), יובילו להקמה של למעלה מ-200 שקעי טעינה של עמדות מהירות ואולטרה-מהירות לאורך כבישים בין-עירוניים ובשטחים ציבוריים ברשויות מקומיות, וכן להקמה של מעל 2000 שקעי טעינה (AC) במרחב הציבורי ובחניונים פרטיים הפתוחים לציבור הרחב. 

  מכרזים אלו הינם בהמשך לתמיכת המשרד בהקמה של כ-2500 עמדות טעינה בעלות של 30 מיליון ₪ משנת 2018. משרד האנרגיה פועל במרץ להסרת החסמים להתפתחות שוק הרכב החשמלי, ודואג לשתף פעולה ולרתום למשימה הן את רשות החשמל והן את חברת החשמל להרחבת התשתית הנדרשת. כל זאת, כחלק מיעדי משק האנרגיה של המשרד לשנת 2030 להקטנת השימוש במוצרי דלק וצמצום פליטות גזי החממה בישראל. המשרד מקדם את הטמעת כלי הרכב החשמלי בישראל בשיתוף אגף תקציבים במשרד האוצר, משרד הפנים ורשות החשמל.

  עבור לתוכן העמוד