מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  LIME משיקה צי אופניים חשמליים שיתופיים בישראל

  21/08/2022
  הגדל
  חברת המיקרו-מוביליטי הגדולה בעולם Lime, מרחיבה את מטריית השירותים שהיא מעניקה לרוכב הישראלי ומשיקה בארץ צי אופניים חשמליים שיתופיים. צילום: ג'וש אדגוס

  בכך תהיה Lime לחברה הראשונה בישראל שתציע פתרונות מולטי מוביליטי הכוללים גם קורקינטים וגם אופניים שיתופיים, זאת לאחר פיילוט מצומצם ומוצלח שביצעה בשנת 2021 ברחבי גוש דן.  השקה זו מהווה חלק ממהלך עולמי של החברה, המתפרס על פני כ-50 ערים ברחבי צפון אמריקה, אירופה, אוסטרליה, ניו זילנד וכעת בישראל, בהיקף השקעה כולל של כ-50 מיליון דולר. מהלך זה יאפשר מעבר בין ערים והגדלת טווח הניידות ומרחקי התנועה, בדומה למגמה בערים נוספות בעולם בהן מוצע השירות. ב-Lime מציינים כי ישראל מהווה את השוק השני בגודלו בכמות הרכיבות בקורקינטים שיתופיים מבין המדינות בהן הושק השירות, וצופים כי נתון זה יישמר גם בפלח האופניים החשמליים. זהו נתון משמעותי ויוצא דופן לאור העובדה שחלק מן השווקים גדולים בהרבה בשטחם ובגודל האוכלוסייה, בהשוואה לישראל, ומצביע על כך שהביקושים לפתרונות מולטי מוביליטי בישראל גבוהים בהרבה מן ההיצע הקיים.

  על פי ניתוח דפוסי התנהגות הרוכבים בפיילוט האופניים החשמליים שהתקיים בישראל, כמחצית מהרכיבות משמשות להגעה אל וממקומות העבודה, כ-30% להגעה אל ומתחנות תחבורה ציבורית והיתר למעבר בין ערים. בחברה צופים כי בכל כלי מסוג אופניים חשמליים של החברה ייעשו מעל 5 שימושים ביום וכי השימוש הממוצע בהם ינוע בין 2.5-3.5 ק"מ.
  צי האופניים החשמליים של Lime יוצב בימים הקרובים בערים תל אביב, גבעתיים ופתח תקווה ויצטרף לצי הקורקינטים החשמליים של החברה שכבר פועל ברחבי ערים אלה. בהמשך צפוי השירות להתרחב לערים מרכזיות נוספות בישראל. המחירים יעמדו על 6 שקלים לפתיחת נעילה ו-80 אגורות לדקת רכיבה.

  Lime הינה חברת המיקרו-מוביליטי השיתופית המובילה בעולם, מספקת פתרונות ניידות נגישים וחדשניים במרחבים עירוניים. החברה נוסדה ב-2017 בסן פרנסיסקו והיא פעילה ביותר מ -200 ערים בהן היא מפעילה קורקינטים חשמליים, אופניים חשמליים ולאחרונה אף השיקה כלי ממונע מסוג חדש בקליפורניה.

  כחלק מהמחויבות של Lime לבטיחות הרוכבים, הובילה החברה מהלך תקדימי וייחודי בישראל, במסגרתו השיקה ביטוח רוכבים מובנה ללא עלות נוספת, ללקוחות החברה. במסגרת ההסכם כל רוכב שיתחיל רכיבה ב Lime – יכוסה באופן אוטומטי ללא עלות נוספת בביטוח תאונות אישיות וכן תאונות כלפי צד שלישי. שיתוף הפעולה יעניק מעטפת ביטוחית מלאה וכוללת לרוכבי Lime ויגביר את תחושת הביטחון בשימוש בכלים שיתופיים במרחב העירוני.


  עבור לתוכן העמוד