מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  מרצדס EQB הושקה בישראל

  17/08/2022
  הגדל
  כלמוביל מרצדס השיקה היום את ה-EQB -SUV חשמלי, קומפקטי בעל 7 מקומות עם מרחב פנימי נדיב ששומר על ערכי היוקרה, הנוחות והביצועים הידועים של מרצדס EQ. 

  ה-EQB קובע סטנדרט חדש בסגמנט רכבי ה-SUV לעיר הצפופה ולשטח. מרצדס EQB משווק בישראל בגרסת 4 Matic EQB 300. מרצדס EQB מציע מרחב שימושי במיוחד שמציע 7 מקומות ישיבה. את המושבים ניתן לסדר בגמישות רבה, בדיוק לפי הצורך, כך שניתן יהיה בקלות להוביל נוסעים וציוד. עם קיפול המושבים ניתן להגיע עד לנפח פנימי של 1,620 ליטר.

  יחידות הנעה- כמו בכל דגמי משפחת EQ, גם ה-EQB עושה שימוש ביחידת הנעה חשמלית e-ATS שביחד עם הסוללה ומערכות הבקרה מאפשרת טווח נסיעה מרבי של עד 423 ק"מ. למנועים של מרצדס EQB 300 4Matic הספק משולב של 168 קילוואט (228 כ"ס) עם מומנט מרבי של 39.7 קג"מ הזמינים באופן מידי ומאפשרים לרכב הפנאי להאיץ ל-100 קמ"ש ב-8 שניות בלבד. יעילות אנרגטית גבוהה של המנועים החשמליים בשילוב ניהול האנרגיה החכם מביא לצריכת חשמל נמוכה במיוחד של 18.1 עד 19.4 קוט"ש ל-100 ק"מ, המתפרשים בפועל לטווח נסיעה גבוה ושימושי ועלויות תפעול וטעינה מהנמוכות בסגמנט. הסוללות של מרצדס EQB פותחו על ידי מרצדס בייצור עצמי. סוללת הליתיום-יון של ה-EQB מורכבת מחמישה מודולים והיא מציגה צפיפות אנרגיה גבוהה, עובדת במתח מרבי של 420 וולט ובעלת קיבולת אופטימלית של 66.5 קוט"ש. 

  טכנולוגיית הטעינה של ה- EQB תומכת בקצב טעינה של עד 100 קילוואט בעמדות DC ציבוריות. טעינה בעמדות אלו מאפשרות להשיג טעינה מ-10% ל-80% ב-32 דקות בלבד. בטעינה ביתית או בעמדות טעינה בזרם חילופין (AC) תומכת מערכת הטעינה של EQB בקצב טעינה של 11 קילוואט. איכות הסוללה ותכונותיה מאפשרות למרצדס להעניק לה בביטחון אחריות של 8 שנים או עד 160 אלף ק"מ.

  עיצוב חיצוני- עיצובו של מרצדס EQB משלב בין אלמנטים מעולמות ה-SUV, לצד מאפיינים אווירודינמיים של משפחת ה-EQ. חזית הרכב תורמת לשיפור האווירודינמיות של  רכב הפנאי וביחד עם אלמנטים נוספים כמו מסיטי רוח מלפנים ומאחור וחישוקים בעיצוב ייחודי מושג מקדם גרר של 0.28CD – מהנמוכים בעולם לרכבי SUV מסוגו.

  עיצוב פנים- קו עיצוב הפנים משלב אלמנטים קמורים לצד מראה נקי המתקבל באמצעות שימוש בשני מסכים צבעוניים מחוברים כיחידה אחת וקונסולה מרכזית מינימליסטית. זאת לצד תאורת אווירה עשירה המשתנה בהתאם למצב הנהיגה הנבחר ורצונו של הנהג. אלמנטים דקורטיביים בצבעי EQ הייחודיים על פתחי המיזוג, המושבים ומפתח הרכב משלימים את האופי החשמלי בתא הנוסעים של ה-EQB. בדומה לשאר רכבי ה-EQ, הנהג והנוסעים במרצדס EQB נהנים מממשק MBUX מתקדם ומתפעול קולי (Hey Mercedes).
  אורכו של ה-EQB 468.4 ס"מ ולו בסיס גלגלים של 283 ס"מ. נתון זה יחד עם תכנון חכם של חלל הפנים ומיקום הסוללה ברצפת הרכב מעניק מרחב מקסימלי לנוסעים. המושבים בשורת המושבים השלישית כוללים עיגוני איזופיקס תקניים להתקנת מושבי בטיחות לילדים. בנוסף, שורת המושבים השלישית ניתנת לקיפול קל ונוח לתוך רצפת הרכב להשגת נפח גדול במיוחד של 495 ליטר. כמו כן, ניתן להגדיל את נפח חלל ההעמסה ל-1,620 ליטר באמצעות קיפול שורת המושבים השנייה.

  בטיחות- באשר לתחום הבטיחות, כל דגמי מרצדס EQB בישראל מגיעים עם חבילה מקיפה של מערכות עזר ובטיחות אקטיבית לנהג מבוססות רדאר, מצלמות וחיישנים היקפיים. מפרט אבזור הבטיחות כולל מערכות חכמות ואקטיביות למניעת תאונה, כולל מניעת סטייה מנתיב ובקרת שיוט חכמה, התרעה בעת פתיחת דלתות ביציאה מהרכב, מערכת לשליטה אדפטיבית באורות הגבוהים ועוד.

  מחירים

  EQB 300 4MATIC Electric 349,900 ₪ 
  EQB 300 4MATIC Electric ART 389,900 ₪ 
  EQB 300 4MATIC Electric AMG Line 429,900 ₪ 

  עבור לתוכן העמוד