מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  משאית חשמלית למאן

  20/08/2021
  הגדל
  לראשונה בישראל חברת MAN בשיתוף חברת Framo הגרמנית משיקה סדרת משאיות חשמל ידידותיות לסביבה מ 8 טון ועד 44 טון, שיוכלו בתלות בגודל הבטרייה לנסוע עד 340 ק"מ בין טעינה לטעינה.

  מכשירי תנועה יבואנית MAN בישראל, השיקה שני סוגי משאיות חשמליות. הסוג הראשון משאית MAN בקטגוריה של 26 טון e-TGM שהושקה באירופה כבר לפני שנתיים ונוסעת במרכזי הערים הגדולות אירופה. המשאית בעלת טווח נסיעה של 180 ק"מ, עם זמן טעינה מהיר של שעה וחצי או טעינת לילה מלאה של 6 שעות. בעלת מצברי 185 Kwh ומצוידת במערכות בטיחות מתקדמות כגון שמירה על נתיב, מניעת התנגשות בעת בלימת חירום ועוד.

  היתרון בשימוש במשאית חשמלית, בכך שמדובר אמנם בעלות רכישה של כ 330,000 אירו למשאית אולם תחזוקת המשאית החשמלית זולה משמעותית בהשוואה למשאיות הדיזל. עלות החשמל לתפעול המשאית החשמלית זולה פי 7 בהשוואה להוצאות הדלק של משאית הדיזל.

  למעבר למשאיות החשמליות, יתרונות נוספים: עלויות התפעול והתחזוקה השוטפת של משאית חשמלית נמוכים משמעותית בהשוואה למנוע דלק. המשאית אמינה, בעלת מנוע שקט שהופכים את הנסיעה לחוויה מיוחדת, בעלת האצה מהירה ומומנט מקסימאלי החל ממהירות 0, מנוע ירוק ששומר על הסביבה ללא פליטת NOx, CO2.  זו משאית שקטה ואידיאלית לעבודה בתוך מרכזי ערים.

  בנוסף מכשירי תנועה, משווקת משאיות MAN בשילוב עם חברת Framo הגרמנית המתמחה בהסבת מנועי בעירת דיזל למערכות חשמל. במסגרת ההסבה, החברה מחליפה את המנוע, תיבת ההילוכים, מערכת פליטה ויניקה כל אלה ב במצברים חשמליים מתח גבוה, מנוע חשמלי, מערכות קירור ובקרה. יחד עם חברת Framo תציג מכשירי תנועה סדרת משאיות בטווח של 8 עד 44 טון כאשר הצפייה היא שחברות מזון, הפצה, לוגיסטיקה ואף חברות איסוף אשפה וגזם שנוסעות במרכזי ערים יאמצו במהרה תקן ירוק ויעברו לנסיעה ברכבים מונעים חשמל.

  המנועים בסדרה זו נעים החל מ 80kW (108 כ"ס) ועד 400kW (536 כ"ס) והם יגיעו עם אחריות של 4-6 שנים. המצברים בטווח 115 kWh עד 231 kWh אשר מקנה מרחק נסיעה של עד 340 ק"מ בתלות במשקל המשאית הנדרש ובבחירת המצברים. טעינת המשאית נעה משעה וחצי טעינה מהירה ועד 6 שעות לטעינה לילית מלאה.  

  חברת מכשירי תנועה, מסוגלת כיום לתת בישראל מגוון פתרונות מלא למשאיות כבדות תוך התאמה אידיאלית לצרכי הלקוח. בתחילת השנה, השיקה החברה את סדרת המשאיות Super MAN שזכתה בסדרת פרסים יוקרתית באירופה וכעת השקת הסדרה החשמלית מהווה בשורה מרעננת בתחום איכות הסביבה והקדמה הטכנולוגית של עולם הרכב הכבד.

  עבור לתוכן העמוד