מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  יונדאי טוסון חדש הושק בישראל

  30/04/2021
  הגדל
  כלמוביל יבואנית יונדאי לישראל השיקה את הטוסון החדש  דור 4 חדש ל-SUV המשפחתי הפופולרי עם פלטפורמה חדשה ועיצוב נועז ומתקדם הטוסון מציב סטנדרטים חדשים בקטגוריה. בדור הרביעי שלו מציג יונדאי טוסון החדש  פריצת דרך עיצובית, עם קו מהפכני חדש של המותג, ומביא עימו סטנדרטים חדשים בבטיחות, בתכנון תא הנוסעים וביחידות ההנעה המתקדמות והירוקות.

  עיצוב חיצוני- העיצוב הראשוני נעשה על גבי אלגוריתמים ממוחשבים מתקדמים המשלבים צורות, זוויות ומפלסים שונים וליצור דפוסים גיאומטריים בולטים דמויי תכשיט הבאים לידי ביטוי על פני משטחי הרכב השונים ומקנים לו מראה פרוגרסיבי ונועז. החזית של הטוסון, בעיצוב תלת מימדי שם משולבות יחידות התאורה באופן סמוי. כאשר יחידות תאורת היום הקבועה (DRL) כבויות הן נסתרות  מן העין במעין כיסוי כהה המשתלב בצורות הגיאומטריות של החלק הקדמי, כאשר יחידות התאורה פועלת באמצעות טכנולוגיית מראה ייחודית למשולשי תאורה בהירים, המתבלטים מתוך השבכה ויוצרים חתימת תאורה שלא ניתן להתעלם ממנה. אלמנט העיצובי נמשך גם למשטחי הגוף והצד של הטוסון החדש, כשהם מתמזגים אל בתי הגלגלים הישרים המודגשים כדי ליצור מראה אגרסיבי ומובחן. קו העיצוב הספורטיבי ממשיך לתיחום הכרום העוטף את קו חלונות הצד בחלקן העליון ממראות הצד אל תוך קורה C בניצב לחלון הדלת האחורית.

  בחלקו האחורי הטוסון מציג יחידת תאורת LED הממשיכות את האלמנטים הזוויתים של יחידות התאורה הקדמיות ומחוברות ביניהן בפס LED היוצר חתימת אור ייחודית ומובחנת. את העיצוב משלים ספויילר אחורי המשתלב בגג ומחביא בתוכו, לראשונה ביונדאי, את המגב האחורי. הפגוש האחורי משלב גם הוא בפסי הגימור צורות גיאומטריות הממשיכות את קו העיצוב הכללי. יונדאי טוסון החדש מגיע במבחר של שמונה גוונים כולל 3 חדשים המדגישים את קווי המרכב של הרכב.

  עיצוב פנים- חלל הפנים  המתוחכם והמרווח ביונדאי טוסון החדש ממשיך קו תכנוני ועיצובי עם פרשנות מתקדמת וחדשנית להנדסת האנוש ועיצוב סביבת הנהג. עיצוב סביבת הנהג מחולק לשני מפלסים עיקרים, כאשר המפלס העליון תחום בפסי קישוט רוחביים הנמתחים מצדדי הקונסולה המרכזית, מסווים בתוכם את פתחי המיזוג הצדדיים ומתמזגים אל דיפון הדלתות כשהם מעצימים את תחושת המרחב ומעניקים מראה יוקרתי. לוח המחוונים שטוח וסימטרי מה שיוצר מראה נקי המשפר את שדה הראיה לפנים דבר המושג בזכות מסך תצוגה דיגיטלי בגודל 10.25 אינטש. מסך זה מספק מלבד תצוגות מידע מפורטות גם אפשרות בחירת סגנונות עיצוב בהתאמה אישית, כשמיקומו האידאלי הופך אותו קריא ונוח לכל הנהגים בתנוחות נהיגה שונות. הנדסת האנוש בטוסון החדש מעניקה חווית שימוש דיגיטלית עם אפשרות התאמה אישית. 

  הקונסולה משלבת מסך מגע מרכזי רחב בעל גרפיקה ורזולוציה גבוהה לתצוגת מידע ושליטה על פונקציות נרחבות, כשמתחתיו ישנם משטחי מגע לקיצורי תפריטים לשליטה על מערכת בקרת האקלים המפוצלת. חומרי דיפון איכותיים רכים למגע ממוקמים בכל תא הנוסעים ומשדרגים את תחושת האיכות. בנוסף קיימת תאורת אווירה הממוקמת בכיסי הדלתות, תחת הקונסולה המרכזית ובחלל אחסון מתחת לשדרה בין הנהג לנוסע, ומאפשרת בחירה בין 10 צבעים שונים המורכבים מ- 64 גוונים. בדגמי טוסון יכולים לבחור בין שלושה גימורי פנים שונים בצבע שחור אחיד או בשילוב קרם ועם ריפודי בד או עור.

  מידות- הטוסון החדש, המציע לנהג ולנוסעים מרחב פנים בעל תכנון חכם המבטיח נוחות מרבית לכל המשפחה גם בנסיעות ארוכות. אורך המרכב הכולל של יונדאי טוסון החדש גדל ב-20 מ"מ עם תוספת של 10 מ"מ לבסיס הגלגלים ו-15 מ"מ לרוחב הכולל של המכונית. תוספת ניכרת של 50 מ"מ לגובה אפשר למהנדסי יונדאי לבצע תכנון מחודש לחלל הפנים וליצור תנוחת ישבה זקופה ונינוח. התכנון החכם אפשר להוסיף 26 מ"מ למרווח הברכיים של היושבים בשורת המושבים האחורית.  תא המטען יוצא נשכר מהתכנון החדש עם נפח שגדל ל-515 ליטרים וניתן להגדלה עד ל-1694 ליטרים עם קיפול המושבים האחוריים.

  מנועים ותיבת הילוכים- בטוסון החדש היצע המנועים הכולל שני מנועים מסדרת Smart Stream המתקדמת. הטכנולוגיה משיגה תפוקה מרשימה ופליטת מזהמים נמוכה ועמידה בתקן יורו 6 המחמיר בזכות הפחתת משקל ושיפור היעילות אנרגטית של המנוע באמצעות פתרונות חדשניים.

  מנוע 1.6 ליטר  T-GDI Smart Stream משלב בנוסף למערכת הזרקה ישירה בלחץ גבוה ומגדש טורבו גם מערכת חדשה של תזמון שסתומים משתנה רציף CVVD)). זוהי המערכת היחידה השולטת לא רק על זמן פתיחת השסתומים אלא גם על משך זמן פתיחת השסתומים בזמן עבודה, היא מאפשרת חיסכון של 5% בצריכת הדלק, הגדלת הביצועים ב- 4% והפחתה של 12% בפליטת המזהמים.

  המנוע מספק 180 כ"ס עם רצועת כוח רחבה בה מתקבלים 27 קג"מ בטווח שבין 1500 ל-4500 סל"ד. תאוצה מ- 0 ל-100 קמ"ש ב-8.8 שניות ומהירות מקסימלית של 201 קמ"ש. מנוע זה משודך לתיבת הילוכים כפולת מצמד DCT משופרת מהדור השני.

  מנוע 2.0 ליטר אטמוספרי Smart Stream מציג הספק של 156 כ"ס ב-6200 סל"ד ומומנט מרבי של 19.6 קג"מ, הבנוי מיציקת אלומיניום להפחתת משקל וכולל מערכת קירור מנוע חדישה מבוססת תרמוסטט חשמלי ומשאבת שמן מבוקרת מחשב. המנוע משולב עם תיבת הילוכים אוטומטית פלנטרית בעלת שישה יחסי העברה. תאוצה מ- 0 ל-100 קמ"ש ב-11.1 שניות ומהירות מקסימלית של 181 קמ"ש.

  בטיחות- הטוסון החדש מספק לנהג ולנוסעים שקט נפשי בזכות מכלול מערכות הבטיחות האקטיביות והפאסיביות המוביל בקבוצה ומהמתקדמים בתעשיית הרכב. לראשונה בסגמנט מציע יונדאי טוסון כרית אוויר בין הנהג לנוסע מלפנים כדי למנוע התנגשות ראשים בעת תאונה צידית ולהפחית את הסיכון לפגיעות ראש קשות. נוסף לכך מציע הטוסון את יונדאי Smart Sens e מערך מקיף של מערכות בטיחות ועזר לנהג:

  FCA JT - עם תנועה חוצה בצומת: בלימת חירום אוטונומית למניעת התנגשות חזיתית. המערכת מסוגלת לזהות ולהתריע על קרבה מסוכנת לרכב, דו-גלגלי ולהולכי רגל ולהפעיל את מערכת הבלימה כדי למנוע התנגשות חזיתית. המערכת כוללת בלימת חירום במהלך פניה בצומת במידה וישנה תנועה חוצה.
   LKAS  -מערכת אקטיבית הכוללת תיקון הגה לסיוע בשמירה על נתיב הנסיעה.

   -BCW ברמות:  Premium  ,Prestige, Luxury ו-Elite אזהרת התנגשות בשטח מת עוקבת אחר הפינות האחוריות של הרכב, ואם מתגלה רכב אחר, מופיעה התראה חזותית על המראות החיצוניות. אם הנהג מפעיל את המאותתים, נשמע חיווי קולי.

  RCCW- ברמות  Premium ,Prestige, Luxury ו-Elite אזהרת התנגשות חוצה תנועה אחורית  המפחיתה את הסיכון להתנגשות בתנועה מתקרבת בעת נסיעה לאחור מאזורים צרים עם ראות נמוכה על ידי התראה באמצעות אזהרה קולית וחזותית.

  DAW - מערכת סיוע לערנות לנהג (Driver Attention Warning). מדובר במערכת חדשנית אשר מזהה ספקטרום רחב של מאפייני נהיגה כגון תגובות היגוי חדות, בלימות פתאומיות וסטיות נתיב תכופות אשר מעידות על עייפות הנהג וחוסר ריכוז. עובדת במקביל ל-  LVDA המזהה השתהות של הנהג ברמזורים ומספקת התרעה במידה והרכב מלפנים כבר החל בתנועה.

  LFA  - מערכת לשמירה אקטיבית של הרכב במרכז נתיב הנסיעה באמצעות תיקוני היגוי. המערכת עובדת בשילוב מערכת  LKA לזיהוי גבולות הנתיב וסימני הדרך עם מניעה אקטיבית של סטיה מנתיב.

  ROA  - מערכת המספקת חיווי עבור תזכורת למניעת שכחה במושב האחורי.  המערכת מזהה פתיחה של הדלתות האחוריות בטרם התחילה הנסיעה או במהלכה, ובהתאם מספקת חיווי על גבי לוח השעונים אשר מזכיר לבדוק את המושב האחורי בטרם עזיבת הרכב.  המערכת כוללת גם חיישן על קולי לזיהוי תנועה ברכב לאחר נעילתו ולהתריע לנהג ע"י צפירה בצופר והבהוב אורות. המערכת עוקבת אחר המושבים האחוריים ומסייעת לזהות תנועות של ילדים וחיות מחמד.

  ISLA- מערכת חדשה המזהה גם תמרורי מהירות והמסייעת לשמירת מהירות המספקת התראות ויזואליות וקוליות לנהגים במידה ונוהגים מהר מידי וחורגים ממגבלת המהירות המותרת, כשבמידת הצורך מסוגלת להתאים את המהירות בצורה אוטונומית על ידי שימוש בבלמים.

  HBA - תאורת אור גבוה אדפטיבית המזהה רכב הנוסע מלפנים או תנועה הנוסעת ממול ומשנה את גובה אלומת האור אוטומטית כדי למנוע סינוור.

  SEW- מערכת חדשה בטוסון, אזהרת יציאה בטוחה-מערכת המתריעה לנוסעים על תנועה מתקרבת בעת פתיחת הדלתות כשהם מנסים לצאת. (מלבד ברמת Panoramic)

  אבזור- הטוסון החדש ישווק בישראל בשני מנועים וב- 5 גרסאות אבזור' דגם ה- Premium בעל מנוע 2 ליטר כולל חישוקי סגסוגת 17 אינץ' מערכת מולטי-מדיה מקורית של היצרן המשלבת גישה ל- Apple CarPlay ו- Android Auto על גבי מסך מגע צבעוני בגודל 8 אינץ', דיבורית BT ומצלמה אחורית, כפתור להפעלת מצלמה אחורית,  ארבעה רמקולים ו- 2 טוויטרים, מחשב דרך, מסילות גג, מראות חיצוניות חשמליות, קיפול מראות חשמלי, פנסי איתות במראות, שמשות כהות, מגב נסתר ומתז בחלון האחורי, תאורת יום LED-DRL, תאורת אווירה משתנה ב- 64 גוונים, חיישן אורות, חיישן גשם, מערכת בקרת אקלים דיגיטלית מפוצלת, מערכת בקרת אקלים דיגיטלית למושב האחורי, התנעת הרכב מרחוק באמצעות השלט, פתיחה וסגירה של השמשות משלט הרכב, חיישני נסיעה לאחור מקוריים וכפתור נטרול, מפתח חכם להתנעה וכניסה ללא מפתח, בלם יד חשמלי עם פונקציית Auto Hold, אפשרויות כיוון משענות גב בספסל האחורי, בורר מצבי נהיגה DRIVE MODE ( ECO, NORMAL, SPORT), שקע 12V ושני שקעי USB בקונסולה המרכזית ו- 2 שקעי USB במושב האחורי, שקע 12V בתא המטען, בקרת שיוט CRUISE CONTROL עם מגביל מהירות ו- 4 חלונות חשמל בטיחותיים. 

  המחיר: 159,900 ₪

  דגם ה- Prestige Turbo 1.6 מוסיף גם SVC – לוח מחוונים דיגיטלי מלא בגודל 10.25 אינץ' ומערכת STOP & GO. במחיר: 169,900 ₪

  דגם ה-  Panoramic Turbo 1.6מוסיף גג שמש פנורמי ותאורות LED פנימית. במחיר: 176,900 ₪.

  דגם ה- Luxury Turbo 1.6 מוסיף גם חישוקי סגסוגת 18 אינץ' , מנופי העברת הילוכים מגלגל ההגה, טעינה אלחוטית לנייד, מושב נהג חשמלי וכוונון כרית גב תחתון ו- SCC בקרת שיוט חכמה הכוללת מנגנון זחילה בפקקים, SBW – בחירת הילוך בלחיצת כפתור. במחיר: 181,900 ₪.

  דגם ה- Elite Turbo 1.6 מוסיף חישוקי סגסוגת 19 אינץ', תאורת LED ראשית, פנסים אחוריים משולבים LED, תאורה עוקבת פניה, חימום מושבים קדמיים, אפשרות כוונון משוב נוסע לגובה  וריפודי עור. במחיר: 191,900 ₪.

  עבור לתוכן העמוד