מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  סקודה אוקטביה הושקה בישראל

  3/09/2020
  הגדל

  קבוצת צ'מפיון מוטורס, יבואנית מותג סקודה בישראל, החלה בשיווק הדור הרביעי של המשפחתית הפופולרית והאהובה, סקודה אוקטביה. 

  האוקטביה הראשונה החלה את דרכה ב-1959 וכבר אז זכתה להצלחה שהיוותה את הבסיס לשושלת המצליחה של הדורות הבאים. ב-1996 הושק הדור הראשון של האוקטביה תחת קונצרן פולקסווגן. מאז, האוקטביה הפכה במהרה לדגם הנמכר ביותר של מותג סקודה ברחבי בעולם ולדגם האירופאי הנמכר ביותר בעשור האחרון. בישראל, האוקטביה היא הדגם החמישי הנמכר בעשור האחרון. לאורך השנים ועד היום נמכרו כ-6,500,000 דגמי אוקטביה בכל העולם.

  הדור הרביעי של האוקטביה שהושק בישראל,  מציע שני מרכבים. סדאן וספייס ולראשונה גם גרסאות מנוע מיקרו-היברידיות, שיגיעו בהמשך לישראל. מידות הרכב גדלו ביחס לדור היוצא והעיצוב החיצוני זכה לעיצוב חדש ודינאמי. תא הנוסעים שודרג בעיצובו ומציע חווית נהיגה יוקרתית עם המתאפיין בחומרים באיכות גבוהה במיוחד ומערכות טכנולוגיות כדוגמת מערכת מולטימדיה מתקדמת חדשה, ידית הילוכים בטכנולוגיית Shift-by-wire, בלם יד חשמלי ועוד. הרכב מציע כסטנדרט שלל מערכות בטיחות אקטיביות, ביניהן: בקרת שיוט אדפטיבית, מערכת אקטיבית לניטור מרחק מלפנים ובקרת סטייה מנתיב.  

  עיצוב- סקודה אוקטביה החדשה מציגה עיצוב מלוטש ודינאמי. בחזית הרכב השבכה הקלאסית של המותג במסגרת כרום, יחידות התאורה הקדמיות בטכנולוגיית LED צרות מבעבר למראה ספורטיבי, כשקווי המתאר במכסה המנוע מבליטים את לוגו סקודה בחזית. מראות הצד עם כיוונון וקיפול חשמלי, הפשרת אדים והכהייה אוטומטית בצד הנהג. האוקטביה החדשה זוכה לעיצוב דמוי קופה וקווי המתאר בצדי הרכב יוצרים משחקי אור וצל. החלונות האחוריים כהים כסטנדרט, כשאת דלת תא המטען מעטרות אותיות SKODA. ממדיו של הדור הרביעי גדולים יותר מהדור היוצא, עם אורך של 4,689 מ"מ (גדול יותר ב-19 מ"מ למרכב סדאן וב-22 מ"מ למרכב ספייס), רוחב של 1,829 מ"מ (גדול יותר ב-15 מ"מ), גובה של 1,470 מ"מ ובסיס הגלגלים נותר זהה על 2,686 מ"מ. נפח תא המטען הגדול בקטגוריה&ndash 553 ליטרים (593 ליטרים במרכב ספייס).

  עיצוב פנים- תא הנוסעים חדש, מרווח ומרשים הכולל את העיצוב האלגנטי והנקי של המותג, כשהקונסולה המרכזית מחולקת ברוחבה לשני חלקים באמצעות פס כרום למראה יוקרתי. בחלקו העליון של לוח המחוונים, הגה דו-חישורי בעיצוב חדש עם כפתורי שליטה, בעוד מערכת המולטימדיה מעוטרת בפס כרום אלגנטי. בחלק התחתון של הקונסולה המרכזית מערכת בקרת אקלים.

  מנועיםלראשונה בדגמי האוקטביה, מציע הדור הרביעי שילוב בין מנועי בנזין למערכת מיקרו היברידית mHEV הכוללת מצבר נוסף 48V Li-ion שמסייע למנוע המרכזי ובכך משפר את צריכת הדלק ומפחית את פליטת המזהמים.

  מנוע ה-1.0 ליטר TSI מציע הספק של 110 כ"ס המושגים ב-5,500 סל"ד ומומנט שיא של 20.4 קג"מ המושגים ב-2,000-3,000 סל"ד. מנוע זה משודך לתיבת הילוכים אוטומטית DSG בעלת שבעה הילוכים. המהירות המרבית של גרסה זו היא 206 קמ"ש, עם תאוצה של 10.6 שניות בלבד מ-0 ל-100 קמ"ש.

  מנוע 1.5 ליטר TSI מספק  150 כ"ס המושגים ב-5,000-6,000 סל"ד ומומנט שיא של 25.5 קג"מ המושגים ב-1,500-3,500 סל"ד. גם מנוע זה משודך לתיבת הילוכים אוטומטית DSG בעלת שבעה הילוכים. המהירות המרבית של גרסה זו היא 228 קמ"ש (225 קמ"ש במרכב ספייס), עם תאוצה של 8.4 שניות בלבד מ-0 ל-100 קמ"ש. בשלב זה היצרן טרם פרסם נתונים על צריכת הדלק.

  מנוע דיזל 2.0 ליטר TDI מוצע באוקטביה עם הספק של 150 כ"ס המושגים ב-3,000-4,200 סל"ד ומומנט שיא של 36.7 קג"מ ב-1,600-2,750 סל"ד. מנוע זה משודך לתיבת הילוכים אוטומטית DSG עם שבעה הילוכים. המהירות המרבית של גרסה זו היא 227 קמ"ש (222 קמ"ש במרכב ספייס), עם תאוצה של 8.7 שניות בלבד (8.8 שניות למרכב ספייס) מ-0 ל-100 קמ"ש. צריכת הדלק המשולב לגרסת מנוע זו עומדת על 3.7 ל-100 ק"מ. 

  בטיחותסקודה אוקטביה החדשה מציגה מערכות בטיחות אקטיביות מתקדמות כסטנדרט כבר מרמת הגימור Ambition, ביניהן מערכת Front Assist לניטור מרחק מלפנים, שבולמת את הרכב בעת זיהוי סכנת התנגשות, כולל זיהוי הולכי רגל מערכת אקטיבית Lane Assist לבקרת סטייה מנתיב, מערכת בקרת שיוט אדפטיבית  Adaptive Cruise Control, מערכת Driver Alert להתרעת ערנות נהג, שבע כריות אוויר, מצלמה אחורית מקורית, חיישני חנייה אחוריים מקוריים ומערכת לניטור לחץ אוויר בצמיגים. ברמת הגימור Style יתווספו מערכות בטיחות אקטיביות נוספות: מערכת Side Assist המתריעה על כלי רכב ב"שטח מת", חיישני חנייה קדמיים מקוריים וכן טכנולוגיית Matrix.

  אבזור- האוקטביה תשווק ב- 3 רמות גימור. בנוסף לרמת גימור Ambition, רמת הגימור Dynamic מציעה גרסה דינמית יותר של האוקטביה ומאובזרת בשלדה ספורטיבית עם מתלים קשיחים יותר לצד קפיצים קצרים יותר המשולבים עם בולמי זעזועים ספורטיביים ומרווח גחון נמוך יותר בכ-15 מ"מ. להשלמת המראה הספורטיבי, בגרסה זו מוצעים חישוקי סגסוגת 17" בעיצוב ייחודי, ספוילר אחורי בצבע שחור, מראות הצד והגריל הקדמי גם הם צבועים בשחור וספי הדלתות מעוצבים וכן מושבי ספורט ותקרה בצבע שחור.          

  רמת הגימור Ambition, מציעה כסטנדרט את הדור השלישי של מערכת המולטימדיה מדגם Swing, הכוללת מסך מגע צבעוני בגודל "8, 8 רמקולים, תמיכה מלאה בעברית, קישורית BT וכן 5 שקעי USB Type-C  שניים מלפנים, שניים מאחור ושקע נוסף בצמוד למראה המרכזית לטובת חיבור למצלמת דרך. בנוסף, ברמת גימור זו מערכת Smartlink לקישור מכשיר הטלפון החכם למערכת המולטימדיה, מערכת בקרת אקלים דיגיטלית מפוצלת לשני אזורים עם פתחי מיזוג למושבים האחוריים, מחשב דרך וצג נתונים דיגיטלי, מערכת Kessy בכל דלתות הרכב, מושבים קדמיים עם כיוונון גובה ותמיכה לגב התחתון ומשענת יד במושבים האחוריים עם מחזיקי כוסות.


  רמת הגימור Dynamic מציעה בנוסף לוח מחוונים דיגיטלי צבעוני חדש בגודל "10.25 בעל מספר תצוגות לבחירה, הגה ספורט תלת-חישורי קטום עם מנופי העברת הילוכים, מושבי ספורט, דוושות בחיפוי דמוי אלומיניום וחבילת Ambient Light הכוללת תאורת אוירה עם מגוון צבעים לבחירה, תאורת רגליים מלפנים ומאחור ותאורה בסוככי השמש. רמת הגימור Style מציעה, בנוסף לאבזור ברמת הגימור Ambition, לוח מחוונים דיגיטלי, תא ייעודי לטלפון הנייד עם טעינה אלחוטית, מערכת בקרת אקלים Climatronic מפוצלת עם שלושה אזורי אקלים, חבילת Ambient Light וכן הדור השלישי של מערכת המולטימדיה מדגם Bolero, הכוללת מסך מגע צבעוני בגודל "10, 8 רמקולים, קישורית BT. לראשונה בסקודה, מציעה מערכת המולטימדיה פס מגע להחלקה "סליידר" הממוקם בחלק התחתון של המסך ומאפשר שליטה במערכת באמצעות החלקה בלבד.


  רמת הגימור Style מציעה, בנוסף לאבזור ברמת הגימור הבסיסית, פנסים קדמיים בטכנולוגיית Full LED Matrix המאפשרת "מיסוך" אוטומטי של הרכבים ממול או רכבים מלפנים שבמצב "אור גבוה". טכנולוגיית ה-Matrix יכולה לזהות ו"למסך" מספר רכבים בו זמנית, ובעצם מאפשרת תאורה מרבית לנהג ללא סנוור שאר משתמשי הדרך. בנוסף, טכנולוגיית זו מאפשרת, לראשונה באוקטביה, התאמה של אלומת האור במצב של "אור דרך". כלומר, כאשר הרכב פונה, אלומת האור משתנה ולמעשה "מעתיקה" את צורת הפנייה (עקומה), על בסיס הסיבוב של גלגל ההגה. בכך המערכת מספקת יותר אור במהלך פנייה מאשר תאורת הלד הבסיסית (ברמת גימור Ambition). בנוסף, לאוקטביה פנס תאורת צד (Side light) ופונקציית הפנייה גם בפנסי הערפל. רמת גימור זו מציעה גם חבילת כרום לגריל הקדמי ומסגרת לחלונות הצד וכן חישוקי סגסוגת בגודל "18.

  מחירים:

  סקודה אוקטביה 1.0 בנזין אמבישיין  134,990 ₪

  סקודה אוקטביה 1.0 בנזין דינאמיק 141,990 ₪

  סקודה אוקטביה 1.0 בנזין סטייל 148,990 ₪

  סקודה אוקטביה 1.5 בנזין אמבישיין  140,990 ₪

  סקודה אוקטביה 1.5 בנזין דינאמיק  147,990 ₪

  סקודה אוקטביה 1.5 בנזין סטייל  154,990 ₪

  סקודה אוקטביה 2.0 דיזל MG6 אמבישיין  161,990 ₪

  סקודה אוקטביה 2.0 דיזל DSG7 אמבישיין  171,990 ₪

  סקודה אוקטביה 2.0 דיזל DSG7 דינאמיק  178,990 ₪

   

   

  עבור לתוכן העמוד