מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  לראשונה בישראל, שרת תחבורה

  24/05/2020
  הגדל

  שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, מירי רגב, נכנסה היום לתפקידה כשרה במשרד התחבורה. השרה רגב תחליף את שר התחבורה היוצא, בצלאל סמוטריץ'. השרה רגב, שתהיה האישה הראשונה המכהנת כשרת התחבורה בישראל.

  בטקס חגיגי שהתקיים במשרד התחבורה אמרה השרה רגב: "אני נכנסת למשרד התחבורה חדורת מוטיבציה ורצון להוביל שינויים ולהביא תפישות חדשות שיבואו לידי ביטוי, בעזרת השם, ובהקדם. משרד התחבורה הינו אחד המשרדים הגדולים והמשמעותיים בממשלת ישראל, משרד כלכלי וחברתי מובהק, עתיר תקציבים והשפעה על חיי האזרח".

  אחד היעדים המרכזיים של שרת התחבורה הוא לא רק לקרב בין המרכז לפריפריה, אלא לחבר את ישראל. חיבור הפריפריה מהצפון, הדרום ויהודה ושומרון, לכל חלקי הארץ, בדגש על חיבור ישראל הראשונה לישראל השנייה היא המפתח לישראל מחוברת וזו חלק מתפיסת עולמי. אמרה והוסיפה, "אני רוצה שאדם ייצא מביתו בבוקר מקרית שמונה, יעלה על הרכבת בצפון ותוך פרק זמן קצר יוכל להיות במרכז הארץ, מבלי לבזבז שעות יקרות מאד בדרכים. אני מאמינה גדולה ברכבת ישראל וסבורה שהיא אחד הקטרים המרכזיים לשינוי הזה. כששואלים את האזרחים מה יגרום להם לרצות לוותר על התלות ברכב הפרטי הם אומרים: רכבת ותחבורה ציבורית טובה".

   

  עבור לתוכן העמוד