מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  יונדאי ווניו SUV חדש

  24/05/2020
  הגדל

  כלמוביל השיקה את הווניו החדש, רכב SUV קטן בעל העיצוב קשוח. מדובר ברכב הראשון של יונדאי בסיגמנט רכבי ה-SUV הקטנים והשביעי בסדרת ה- SUV של החברה בעולם.  ווניו תוכנן בעיקר עבור השוק האמריקאי משקף ביעילות ובדיוק רב את הציפיה של הקהל האורבני לרכב צעיר, טכנולוגי, חסכוני, שימושי ונוח, עם מערכות בטיחות ומרחב פנים ראוי.

  עיצוב- הווניו החדש במבנה קרוסאובר קטן ואופנתי בשילובי צבעים שונים מעוצב כרכב SUV קומפקטי, שרירי ומודרני עם חתימה של שפת העיצוב החדשה של יונדאי. החזית קיבלה גריל גדול, מודגש ועוצמתי בעיצוב תלת מימד וגימור כרום למראה יוקרתי, יחידות תאורה קדמיות מעוצבות הכוללות תאורת יום מיוחדת LED, תאורת איתות ותאורת עזר בפניה. כונסי האוויר האווירודינמיים בשיפולי החזית מודגשים בתבליט מעוצב. פרופיל הצד מציג קווים ספורטיביים עם דגש על קשת גלגלים בעלת נפח, צביעה דו-גוונית בגג ברמות גימור גבוהות ובמגוון שילובים ופסי קישוט בסף הדלתות ובבתי הגלגל. העיצוב האחורי כולל פגוש אחורי עם פס קישוט בולט.

  עיצוב הפנים, מודרני ויעיל לשימוש כולל קונסולה מרכזית עם  מסך  8 אינץ', לוח שעונים ומחשב דרך על צג LCD בגודל 3.5'. עיצוב הפנים,מוצע בשילובי ריפוד שונים (כולל ריפוד משולב עור) בהתאם לרמת הגימור ולצבע החיצוני כוללת תאי אחסון יעילים ומפתיעים. עוד כולל מערך הפנים של הרכב  פתחי אוורור גדולים, כפתורי תפעול נוחים וקיפול בתא המטען ליצירת שטח אחסון אחורי מורחב.

  מידות- הווניו, מציעה לראשונה כוון גובה רצפת תא המטען כדי ליצור נוחות בהגדלה והקטנת נפח המטען. המידות עם אורך של  4,040 מ', אורך, רוחב 1,770 מ', גובה 1,592 מ' ובסיס גלגלים של 2,520 מ', מרווח גחון 195 מ"מ ותא מטען בנפח 355 ליטר. הווניו מגביל בגודלו לסיאט ארונה, ולקיה סטוניק.

  מנוע- לווניו  מנוע בטכנולוגיה חדשה פרי פיתוח של יונדאי המשמשת גם בדגם הסונטה. המנוע החדש בנפח 1.6 ליטר בטכנולוגיית DPFI עם הזרקת דלק כפולה, תזמון שסתומים כפול עם ניהול חשמלי, מערכת ניהול טרמי ממוחשבת ומערכת EGR למחזור גזי פליטה. ההספק המרבי עומד על 123 כ"ס ב- 6,300 סל"ד ומומנט מרבי של 15.7 קג"מ ב- 4,500 סל"ד. התאוצה עומדת על 11.2 שניות מ- 0 ל- 100 קמ"ש והמהירות המרבית עומדת על 186 קמ"ש.

  תיבת הילוכים- לווניו תיבה רציפה פרי פיתוח חדש של מהנדסי יונדאי מסוג IVT בעלת 8 מהירויות ומתוכננת לצריכת דלק אופטימלית. לתיבת ההילוכים יעילות גבוהה עקב טווח רחב מאוד של יחסי ההעברה. צריכת הדלק (על פי נתוני יצרן ובבדיקות מעבדה) עומדת על 19.6 ק"מ לליטר בנסיעה בינעירונית ו- 13.7 ק"מ לליטר בנסיעה עירונית.

  בטיחות- לווניו שלל מערכות בטיחות מתקדמות, הכוללות 6 כריות אוויר, בלימה אוטונומית בשעת חירום, תיקון אקטיבי והתראה על סטייה, החלפת אורות גבוהים אוטומטית והתרעה על עירנות הנהג. LKA באמצעות זיהוי סימני הכביש מסייעת המערכת במניעת סטייה מקרית מהנתיב על ידי תיקון היגוי והזזה אוטונומית של הגה הרכב כאשר מהירות הרכב היא מעל 60 קמ"ש. LDW אזהרת מעבר נתיב והזהרת הנהג בצורה קולית וויזואלית לתיקון וחזרה למצב בטוח.

  FCA בלימה אוטונומית בעת חירום, מערכת בטיחות פעילה ומתקדמת המתריעה לנהג על מצב חירום ובולמת באופן אוטומטי אם נדרש. באמצעות מצלמה קדמית, ה- FCA פועלת בשלושה שלבים. שלב ראשון מספקת אזהרה ויזואלית וקולית ראשונית לנהג. בשלב שני היא מתערבת כדי לבלום אם יש סכנה של התנגשות. בשלב השלישי היא תפעיל כוח בלימה מקסימלי כדי למנוע התנגשות, או למזער את הנזק אם התנגשות היא בלתי נמנעת. HBA, מערכת המסייעת לזהות כלי רכב מתקרבים בלילה ויודעת באופן אוטומטי להחליף בין האורות הגבוהים לרגילים דבר אשר מפחית את הלחץ בזמן הנהיגה, מונע סנוור של רכב ממול ומאפשר לנהג להתרכז בנהיגה.

  DAW מערכת המתריעה על ערנות הנהג ומפקחת על דפוסי הנהיגה כדי לגלות אם דעתו מוסחת או שהוא נרדם. במידה וצריך המערכת מתריעה לנהג עם צליל והודעה בלוח המחוונים. LVDA התראה על תחילת נסיעה של רכב מלפנים. בנוסף ב- Venue  שולבו TCS, מערכת בקרת משיכה, HAC, מערכת סיוע בעליה ו- ESS איתות בלימת חירום.

  אבזור- האבזור בווניו עשיר וכולל בדגם ה- Inspire מערכת מולטימדיה מקורית מתקדמת בגודל של 8 אינץ' עם חיישני חניה ומצלמת רברס מקורית, אפשרות חיבור ל- Apple Carplay ול- Android Auto, 6 כריות אוויר, מערכת TPMS, שליטה על מערכות השמע מגלגל ההגה, 4 חלונות חשמל, כפתור חוגה לבקרת אחיזה מתקדמת ובורר מצבי נהיגה המאפשר שליטה נוחה ומהירה על מצב הנהיגה בהתאם לסוג הדרך נורמלי, אקו, ספורט, חול, בוץ ושלג. כמו כן, מגב אחורי העובד אוטומטי העובד בנסיעה  לאחור, גלגל הגה מעור, אימובילייזר מקורי, ספוילר אחורי, מראות צד חשמליות, נעילה מרכזית, חיישן אורות, מפתח שלט מתקפל, שמשות אחוריות כהות, מסילות גג.

  דגם ה- Premium כולל גם בקרת אקלים דיגיטלי, קיפול מראות חשמלי, תאורת יום DRL  מסוג LED, תאורת עזר בפניה, פנסי איתות במראות, גריל קדמי בגימור ניקל ובקרת שיוט וחישוקי סגסוגת 17'.

  דגם ה- Supreme כולל גם מראות בצבע הגג, גוון שונה בגג הרכב, גימורים צבעוניים סביב הרכב וריפוד בד בשילוב עור.

  מחירים:

  רמת אבזור

  מחיר בש"ח

  Inspire

  109,900

  Premium

  117,900

  Supreme

  122,900

   

   

  עבור לתוכן העמוד