מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  חדשות עולמיות בתחום הרכב

  8/08/2012
  הגדל

   

  החשמלית של ב.מ.וו עולה לכביש

   

  המכונית העירונית חשמלית של ב.מ.וו ה-I3 תעלה על הכביש בעוד כשנה. ב.מ.וו נלכו על תכנון ייחודי, שיכלול כיוון פתיחה לא שגרתי של הדלת האחורית. מרכב המכונית יהיה מאלומיניום מחוזק בסיבים פחמניים. הגודל של מהכונית חייב למצוא מקום חלופי למצבר שנמצא לבסוף במרווח שבין המרכב וגוף המכונית. ככל הנראה יוצעו לנהגים שני גרסאות. האחת תהיה מצויידת במנוע חשמלי בלבד. הגרסה השניה תצוייד במנוע חשמלי עם גנרטור או מנוע זעיר (שני צילינדרים של אופנוע מתוצרת החברה?) לטעינת המנוע החשמלי שיגדיל את טווח הנסיעה.

   

  מרצדס מעלה על הכביש מכונית היברידית דיזל E300

   

  ההיברידית של מרצדס תגיע למהירות של 100 קמ"ש תוך 7.5 שניות כאשר המהירות המרבית תהיה 240 קמ"ש. רמת הזיהום תהיה 109 גרם לק"מ  CO2ובדגם האסטט 116 גרם לק"מ. למכונית מוצמד מנוע דיזל 2. 2 ליטר  המפיק 201 כ"ס ומנוע חשמלי המפיק 27 כ"ס. תיבת ההילוכים תהיה אוטומטית בעלת 7 הילוכים, גלגלים 17 אינץ' מושבים מצופים בעור ופנסי לד מתכוננים.

  שנתיים לפני המתוכנן: פולקסוואגן השלימה את רכישת פורשה

   

  מנכ"ל פולקסוואגן מרטין וינטקרון אמר כי הרכישה המוקדמת ממחישה שוב את חוזקה של פולקסוואגן בשוק הרכב ואת כוונתנו להיות היצרן המוביל בעולם כבר בשנת 2018.  פולקסוואגן שילמה עבור פורשה סכום של 4.49 מיליארד יורו עבור 50.1 אחוז ממניות פורשה. עם השלמת העיסקה הפכה פורשה למותג ה-12 ברשימת מותגי פולקסוואגן.

   

  קונצרן GM הודיע על תוצאות כספיות טובות מהמצופה ברבעון השני של השנה

   

  ההפסד החזוי היה 361 מיליון שקל אך בפועל הוא היה נמוך יותר, אומרים ב-GM. ההסבר שניתן לכך טוען בזכות תוצאות מעודדות  בשוק העולמי, בעיקר בשוק האמריקאי, והצגת מודלים חדשים: ווקסהול אמפרה, אופל זפירה ואופל טורר בצד הקטנת ייצור במספר מפעלים באירופה.

   

  GM אירופה החליטה לתת חסות לקבוצת הכדורגל האנגלית מנצ'סטר יונייטד תמורת 559 מיליון דולר עד לשנת 2021. התמורה תהיה בהכנסת סמל שברולט החל משנת 2014 על חולצת השחקנים.

   

  טויוטה מתאוששת בגדול

   

  טויוטה מודיעה על רווח גדול מהמצופה ברבעון הראשון של השנה בשל מכירות חזקות ביפאן ובארה"ב. בכך חוזרת טויוטה לקדמת חברות הרכב לאחר שהתאוששה מהצונאמי שהנחית עליה הפסדים גדולים.

   

  ההכנסות של טויוטה גדלו ב-3.7 מיליארד דולר ברבעון השני של השנה. לדברי טויוטה נתוני הרווח הם שיא של ארבע השנים האחרונות. סך הכל המכירות של הקונצרן הכולל את המותגים טויוטה, דייהטסו והינו הגיעו ל-9.76 מיליארד דולר. הצפי הוא לייצור של 10.05 מיליון מכוניות ולרווח שנתי של 117.6 יליארד יין לעומת 28.9 מיליארד יין בשנת 2011. מוקדי הרווח בארה"ב הם הקורולה, הפריוס והקאמרי. בחודשים אפריל-יוני  גדל ב-48 אחוז מסירות החברה בארה"ב  והגיע ל-558,812 מכוניות. בחודש יולי הגדילה החברה את המכירות בשיעור של 26 אחוז וכיום ברור כי החברה תעבור את יעד הגידול השנתי שנקבע ל-15 אחוז.

   

  טויוטה מדווחת גם על תוצאות טובות בשוק האירופאי המצטמק. חלקה של טויוטה בשוק האירופאי הוא קטן יחסית רק 4 אחוזים ולכן גם ההפסדים קטנים יותר. אם זאת מדווחים בטויוטה כי ברבעון האחרון גדלו המכירות אירופה בשיעור של 20 אחוז. השוק היפאני מחייך לטויוטה וכאן הוכפלו המכירות בחצי השנה האחרונה בעיקר בזכות הפריוס היברידית שזכתה לסיבסוד ממשלתי. בשני הרבעונים האחרונים מרוויחה טויוטה ביפאן לעומת הפסדים בשמונת הרבעונים שקדמו לכך. הרווחים הגיעו לסכום של 107.1 מיליאר יין לעומת הרווח החזוי שעמד על 47.3 מיליארד יין.

   

  השוק הסיני וההודי תרמו 101.5 מיליארד יין לרווח התפעולי מעט פחות מאשר הצפוי.  (104.1 מיליארד יין). בסין נרשמה עליה בשיעור של 11 אחוז במכירות מכוניות פרטיות שיגיע ל-16.09 מיליון כלי רכב ב-2012.
   

  עבור לתוכן העמוד