מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  סמוטריץ' בוועידת ישראל השניה לבטיחות בדרכים

  28/11/2019
  הגדל

  וועידת ישראל לבטיחות התקיימה בפעם השנייה מטעם הרלב"ד ועיתון דה-מרקר. תכני הוועידה התמקדו הפעם בעלייה המדאיגה בתאונות דרכים השנה ובבטיחות בדרכים בהיבט הכלכלי.

  בצלאל סמוטריץ', שר התחבורה: "כאשר מדובר במניעת תאונות דרכים חובה לקיים חינוך תודעתי לסכנות ולמניעת תאונות. לתאונות דרכים משמעות כלכלית משמעותית, עלות תאונות לשנה בישראל נאמדת בכ- 14 מיליארד ₪. על כן יש לתת לנושא עדיפות לאומית. יש לחזק את הרלב"ד ולהעניק לו סמכויות נוספות". 

  "כשמדובר בתאונות, ראוי להתייחס לקבוצות הסיכון. בניתוח ממוקד לגורמי התאונות, מסתבר שרכבי משא כבדים ואופנועים, אופניים וקורקינטים ימשיכו להיות מסוכנים, משום שמערכות בטיחות פסיביות, אקטיביות ואוטונומיות לא קיימות בהם. עם זאת, אנו מעודדים את השימוש באופניים ובקורקינטים לצמצום בעומסי התנועה. חובתנו להגדיל את התקציבים לפיתוח התשתיות המתאימות לכלים אילו ולשלב יותר טכנולוגיות להגברת הבטיחות". 

  "חובתנו להגביר את השימוש בתחבורה ציבורית וכזו שתהיה יעילה שימושית ונוחה לציבור. בתחום זה, אנו מפגרים בעשרות שנים אחרי מדינות מודרניות. על כל אחד ואחת מאתנו מוטלת האחריות להגביר את המודעות לסכנות. אם ננתח את התאונות בשנים האחרונות, נבין שמקורן בגורם האנושי ובבעיות הנובעות מפעולות בהן היסח דעת ושימוש בטלפון בזמן הנהיגה. חובתנו לשנות הרגלי נהיגה ולעבור שינוי תרבותי".

   

  עבור לתוכן העמוד