מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  תחבורה חכמה בישראל

  31/10/2019
  הגדל

  הכנס הגדול ביותר בנושא תחבורה חכמה ותחליפי דלקים - Smart mobility summit נפתח במלון דיוויד אינטרקונטיננטל בתל אביב, והתקיים בין התאריכים 28-29 לאוקטובר.

  הכנס, חשף את החדשנות והאלטרנטיבות בניידות חכמה ודלקים חלופיים וכלל הרצאות ודיונים בהשתתפות בכירים מעולם הרכב והאנרגיה. השנה התמקד הכנס בעיקר במעבר להטמעה ברמה העולמית בכלל ובישראל בפרט: כיצד לוקחים חדשנות ולצד מדיניות תומכת, יוצרים פרויקט ענקי. בין היתר, דנו בוועידה השנה בסוגיות שונות בהטעמת פתרונות חדשניים של תחבורה חכמה.

  לכנס הגיעו משתתפים ממעל ל-40 מדינות כשבראשם בכירי התעשייה, שלקחו חלק בהרצאות ובפאנלים בנושאים שונים. בנוסף, הציגו בכנס עשרות סטארטאפים מקומיים את החידושים האחרונים בתחום התחבורה החכמה בנושאי בטיחות, טעינה, חנייה, בריאות ועוד.

  ד"ר ענת בונשטיין, ראש מנהלת תחליפי דלקים ותחבורה חכמה במשרד רה"מ: "ישראל שכבר קיבלה את תואר החדשנות בתחום האוטוטק הופכת עכשיו גם למקום הבחינה וההטמעה של פתרונות תחבורה חכמה. הועידה השביעית שלנו היא בדיוק המקום בו יגיעו מכל העולם על מנת ליצור את שיח המעבר מחדשנות להטמעה. בוועידה נוכל לראות שישראל היא שחקנית מרכזית לא רק בחדשנות אלא גם בקידום והטמעת פתרונות."

  במהלך הכנס יוצגו הזוכים בפרס ראש הממשלה לחדשנות עולמית בתחום תחליפי דלקים, נפט וטכנולוגיית תחבורה חכמה, על שם אריק ושילה סמסון. הפרס בשווי של מיליון דולר הינו הפרס הכספי הגדול ביותר בעולם לחדשנות בתחום האנרגיה החלופית בסקטור התחבורה. הפרס יוענק בגין חדשנות מדעית וטכנולוגית פורצת דרך בתחום המחקר והפיתוח של טכנולוגיות בתחום אנרגיה חלופית המקטינות את השימוש העולמי בנפט בתחבורה. השנה, יחולק לראשונה הפרס ל- 5 חוקרים בינלאומיים מובילים שיתחייבו להצטרף לאקדמיה בישראל למשך 4 שנים.

  במסגרת הכנס, ותחת הכותרת: "ערוכים לכל תרחיש", משרד התחבורה קיים מושב מיוחד בנושא: הגנת סייבר בתחבורה, בהשתתפות שר התחבורה: בצלאל סמוטריץ'. הכנס יעסוק בעמידות המשק הישראלי לאיומי הסייבר, מגמות הסייבר בעולם התחבורה וברציפות תפקודית ובניהול משבר בעידן הסייבר והרשתות החברתיות.

  עבור לתוכן העמוד