מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  יונדאי ויאנדקס מפתחות רכב אוטונומי

  14/07/2019
  הגדל

  ענקית הטכנולוגיה יאנדקס ויצרנית הרכב יונדאי מוביס, משלבות כוחות להטמעת טכנולוגיה אוטונומית בדגם יונדאי סונטה 2020. צילום: Yandex

  בחודש מרץ השנה חתמו 2 חברות הענק על הסכם כוונות ליצירת ופיתוח רכב אוטונומי ברמה 4 ו-5 ומערכת בקרה אוטונומית חדשה, כפתרון יוצא דופן ליצירת כלי רכב לא מאוישים המיועד ליצרני הרכב, לשירותי הרכב השיתופי ולשירותי המוניות. לאחר ייצור הסונטה החדשה, החלו ביאנדקס בבדיקת האבטיפוס בשטחי בדיקה סגורים של החברה על מנת להבטיח בטיחות ואמינות מקסימלית. 

  הצוות של החברה מפעיל את הרכב בצורה עצמאית, 24/7, במצב אוטונומי מלא. בדיקות האבטיפוס נעשות מול תנאי מזג אוויר שונים ומצבי תנועה מדומה עם מכוניות אוטונומיות אחרות על המסלולים. בקרוב, כשתסיים החברה את שלבי הבדיקה הסגורה, היא מתכננת להתחיל להפעיל את הרכב ברחובות הציבוריים של מוסקבה. הופעת הבכורה של אב הטיפוס 'סונטה 2020' מהווה ציון דרך חשוב בשיתוף הפעולה של יאנדקס עם יונדאי מוביס. הרכב המשלב את טכנולוגיות הנהיגה האוטונומית הינו צעד מכריע לקראת הרחבת צי הרכב האוטונומי של יאנדקס, אשר צפוי להגיע ל-100 כלי רכב עד סוף 2019. 

  ביאנדקס מתכננים להמשיך את שיתוף הפעולה והעבודה עם יונדאי מוביס ולהציג דגמים נוספים של רכבים אוטונומיים ברכבי יונדאי ו-קיה. העבודה המשותפת של החברה עם יונדאי מוביס הינה חלק חשוב של אסטרטגיית ההתרחבות של יאנדקס והסונטה החדשה היא רק ההתחלה. בניית מערכות רכב אוטונומיות עבור כלי רכב רבים מספקת ליאנדקס ניסיון רב ערך עבור המטרות של החברה לטווח הארוך. בעתיד, יחד עם יונדאי מוביס ושותפי רכב אחרים, מתכננים בסופו של דבר ביאנדקס לבנות מערכת בקרת נהיגה אוטונומית חדשה כמענה אוטונומי מתקדם וייחודי המיועד ליצרני הרכב, לשירותי הרכב השיתופי ולשירותי המוניות.

  יאנדקס / YANDEX הינה ענקית טכנולוגיה אשר בונה, מייצרת ומספקת מוצרים ושירותים מתקדמים חכמים המופעלים על ידי למידת מכונה. שילוב המומחיות של יאנדקס בלמידת מכונה, ניווט וכלי מיפוי אפשרו לה להציג אבטיפוס ראשון לנהיגה אוטונומית במאי 2017, ומשם עברה במהירות מבדיקות על מסלולים סגורים לניווט אוטונומי ברחובות המגוונים והעמוסים של מוסקבה, תל אביב ולאס וגאס. עוד לפני אמצע 2018 השיקה Yandex את שירות המוניות הראשון המלא של אירופה. שירות ROBOTAXI פועל ברכזות הטק של רוסיה בINNOPOLIS ובSKOLKOVO בתנאי מזג האוויר החורפי כאשר מהנדס בטיחות במושב הנהג.

  יונדאי מוביס הינה ספקית רכב עולמית מדרגה ראשונה. היא הוקמה בשנת 1977 המטרה הארגונית של החברה, להפוך לשותפה טכנולוגית, לאורך כל החיים, עבור רכבים ואנשים. החברה מייצרת מוצרי רכב (שלדה, תא הנהג), בלמים, כריות אוויר, מנורות, חשמל ואלקטרוניקה. מרכזי המחקר והפיתוח של החברה הינם בקוריאה וישנם 4 מרכזים טכניים ברחבי העולם, בגרמניה, סין, הודו וארה"ב.

   

  עבור לתוכן העמוד