עבור לתוכן העמוד
דלג על עבור לתוכן העמוד

ניסיונות לעודד את המעבר להיברידיות

22/06/2012
השר ארדן. צילום: עמותת מלר"ז. (הגדל)

ארגון מנהלי תחבורה ופורום נוהגים היי-טק פנו לאחרונה לשר להגנת הסביבה גלעד ארדן, בבקשה להפחית את שיעור שווי השימוש לרכבים חשמליים ונטענים, בכדי לעודד את העובדים להתנסות ולהוביל את השינוי לתחבורה ירוקה.

 

השר ארדן פנה לשר האוצר יובל שטייניץ בבקשה להפחית את שווי השימוש החודשי ברכב חשמלי צמוד. כיום זכאים כלי רכב היברידיים להטבה בגובה של כ-540 ₪, בעוד שכלי הרכב החשמליים אינם זכאים כלל להטבה. מדיניות זו, בשילוב העובדה שישנן מגבלות הנובעות ממיקום נקודות הטעינה והחלפת המצברים, מקשה על מקבלי הרכב הצמוד לבחור ברכב החשמלי. בנוסף, לאור העיכוב בחדירת כלי הרכב החשמליים וההיברידיים הנטענים לישראל, ביקש ארדן לדחות את מועד העלאת מדרגות מס הקנייה לכלי הרכב הנקיים לשנת 2015. לפי שעה צפויה עלייה ראשונה במס הקנייה כבר בתחילת שנת 2014 באופן הבא:

  • כלי רכב חשמליים מ- 8% ל- 10%.
  • כלי רכב היברידיים נטענים מ- 20% ל- 30%.
  • כלי רכב היברידיים מ- 30% ל- 45%.

השר ארדן ציין כי מבדיקה שנערכה במשרד להגנת הסביבה, נמצא כי כלי הרכב ההיברידיים עדיין מהווים כיום חלופה נקייה יותר גם לעומת כלי הרכב הקטנים והנקיים ביותר המצוידים במנועי בנזין או דיזל. בימים אלו עובדים אנשי המקצוע במשרד להגנת הסביבה מול רשות המיסים על מנת לבחון את האפשרות לעדכן את מדרגות המיסוי הירוק לכלי הרכב.

עבור לתוכן העמוד