מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  המכונית החשמלית של יונדאי לראשונה בישראל

  13/01/2019
  הגדל

  כלמוביל יבואנית יונדאי בישראל, השיקה את יונדאי electric איוניק הדגם החשמלי של המשפחתית המצליחה של יונדאי שהפך לרב מכר בישראל שנמסרו מהדגם עד היום כ- 17,500 מכוניות. 

  מנוע חשמלי-  לאיוניק אלקטריק, סוללת ליתיום-איון פולימר, בקיבולת 28 קילוואט. דרגת זיהום 1. הביצועים באיוניק החשמלית, עם הספק 120 כ"ס ומומנט- 30 קג"מ, מהירות מרבית 165 קמ"ש. תאוצה מ- 0 ל- 100 קמ"ש 9.9 שניות.

  אופן טעינה- ניתן להטעין את האיוניק בדרכים הבאות:

  1.      טעינה משקע בייתי שקע כוח (mode 2). במידה והתשתית מאפשר לכבל המקורי להעביר 16 אמפר זמן הטעינה יהיה 8 שעות לטעינה מלאה.

  2.      טעינה מעמדת טעינה ביתית מנוהלת (mode 3): בעמדה המספקת 32 אמפר, זמן הטעינה יהיה 4-4.5 שעות לטעינה מלאה.

  3.      טעינה מעמדת טעינה מהירה: DCבמידה ומדובר בעמדת 50 קילוואט, זמן הטעינה יהיה 30 דקות ל 80% טעינה. במידה ומדובר בעמדת 100 קילוואט, זמן הטעינה יהיה 23 דקות ל 80% טעינה.

  הילוכים- במקום ידית הילוכים ל electric IONIQ 4 כפתורים אשר כוללים מצב נסיעה D, מצב רברס R , מצב סרק N ומצב חניה P. מערכת הבלימה והמנופים בצידי ההגה ב- IONIQ Electric מותאמים להפיק את המרב מאפשרות הבלימה הרגנרטיבית אשר עוזרת למחזר את האנרגיה הקינטית של הרכב ולנצלה לייצור חשמל. דבר זה מסייע להנעה ובכך משפר את החיסכון בחשמל. הבלימה הרגנרטיבית מסייעת גם בהפחתת בלאי הבלמים.

  בטיחות- מערכות הבטיחות באיוניק אלקטריק החשמליתכוללות: מערכת בלימת חירום אוטונומית - AEB, הינה מערכת בטיחות אקטיבית מתקדמת המתריעה בפני הנהג על מצב חירום מלפנים המערב כלי רכב או הולך רגל. המערכת מסוגלת להאט את הרכב עד כדי עצירה מלאה, בהתאם למהירות הנסיעה. כלי רכב עד 80 קמ"ש והולכי רגל עד 70 קמ"ש.

  מערכת סיוע אקטיבית חכמה לשמירה על נתיב נסיעה -LKAS באמצעות זיהוי סימני הכביש מסייעת המערכת במניעת סטייה מקרית מהנתיב על ידי תיקון, היגוי והזזה אוטונומית של הגה הרכב כאשר מהירות הרכב היא מעל 60 קמ"ש. לפני שהמכונית נעה מעבר לקווים מושמעת אזהרת מעבר נתיב. המערכת מזהירה את הנהג בצורה קולית וויזואלית לתיקון לחזרה למצב בטוח. בנוסף, 7 כריות אוויר, כולל כרית אוויר לברכי הנהג. מערכת בלמים עם ABS, מערכת בקרת יציבותESP, מערכת אלקטרונית לחלוקת כח בלימה EBD ומערכת לניטור לחץ אוויר בצמיגים TPMS. רמת דרוג בטיחותי 7 בישראל.

  עיצוב- המראה החיצוני של האוניק החשמלית, מאופיין בעיצוב אווירודינמי חדשני. קווי המתאר העדינים מעוצבים בקפידה על מנת לשפר את צללית הרכב. ספויילר אחורי, גריל קדמי אטום, ופנסי LED קדמיים המסייעים בניהול היעיל של זרימת האוויר ומזעור התנגדות. העיצוב החיצוני המלוטש משלים את הקווים הרכים אשר בשילוב עם פתרונות יעילים וחכמים נוספים מייצרים מקדם גרר נמוך במיוחד העומד על CD 0.24. בנוסף באיוניק, הושקעו מאמצי פיתוח וחשיבה על חווית המשתמש של הנהג וסביבתו חלקים שונים ברכב מיוצרים מחומרים אקולוגיים וטבעיים. כחלק מהעיצוב האווירודינמי, נעשה שימוש בחומרים קלים המפחיתים את משקל הרכב ומאפשרים להגיע למקסימום ביצועים. כדי להגביר יעילות מצוידת IONIQ בבקרת אקלים מפוצלת במזגן, אשר ניתן להגדירה למצב של נהג יחיד ברכב ובכך לנצל טוב יותר את יעילות המזגן ובחלונות עבים במיוחד על מנת לנטרל רעשים.

  מידות הרכב- אורך: 4,470 מ', רוחב: 1,820 מ' , גובה: 1,450 מ', רוחק סרנים  2,700 מ', נפח תא מטען 350 ליטר. משקל עצמי   1,420ק"ג.  

  אבזור- באיוניק אלקטריק, אבזור עשיר הכולל מערכת בקרת שיוט חכמה אדפטיביתSCC (Smart Cruise Control), המאפשרת באמצעות שימוש בחיישני המכ"ם הקדמיים לקבוע מהירות ומרחק קבועים מרכב הנמצא מלפנים, מבלי ללחוץ על דוושות התאוצה או הבלם. דיבורית BT, מצלמה אחורית, שליטה על מערכת השמע מגלגל ההגה, כיוון מראות חשמלי, קיפול מראות חשמלי, פנסי איתות במראות, תאורת יום LED, מערכת בקרת אקלים מפוצלת,  אפשרות לנטרול מיזוג אוויר במושבי הנוסעים ופתחי מיזוג לנוסעים במושב האחורי, מפתח חכם לכניסה והתנעה ללא מפתח, ספוילר אחורי עם תאורתLED, לוח שעונים SUPER VISION בעיצוב משתנה בהתאם למצבי הנהיגה עם צג מידע LCD  המספק נתונים שונים על מצב הסוללה וטווח הנסיעה האפשרי, חישוקי סגסוגת 16 אינץ', חיישן אורות, מושב נהג עם כיוונון חשמלי וכרית ניפוח לגב, פנסי LEDאחוריים, גלגל הגה מעור, משטח הטענה אלחוטי למכשירי סמארטפון (במכשירים תומכי טכנולוגיה), חיישני חניה אחוריים מקוריים עם אפשרויות כוונון עוצמה ובלם יד חשמלי.

  מולטימדיה כוללת מערכת  Connected Car מצוידת במערכת הכוללת מסך 8 אינטש גדול וחוויתי ומאפשרת לנוסעים ליהנות מגלישה ברשת כולל יכולת הפעלה משולשת הכוללת את גלגל ההגה, מסך המגע וכפתורי ההפעלה. מערכת ההפעלה מסוג אנדרואיד "רצה" על גבי מערכת המולטימדיה שברכב ומספקת בין היתר ממשק מגע נוח ואפשרות להאזנה לתחנות רדיו מכל העולם באמצעות אפליקציית רדיו Nobex האינטרנטי כולל אפליקציית רדיו 100FM ועוד. בנוסף, ניווט הכולל מערכתWAZE  וחניה באמצעות האפליקציות סלופארק ופנגו. עוד על גבי המסכים פריסת אולמות התצוגה, מרכזי השירות והטרייד-אין אשר ניתן להתקשר או לנווט אליהם בלחיצת כפתור. מערכת Connected    כוללת גם ספר רכב אינטראקטיבי דיגיטלי ידידותי לתפעול והבנה.

   

  עבור לתוכן העמוד