מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  מוניות אוטונומיות ללא נהג בעוד 4 שנים בישראל

  8/11/2018
  הגדל

  מובילאיי ופולקסווגן, הכריזו בועידת ישראל לתחליפי דלקים ותחבורה חכמה על כוונתן להציע שירותי מוניות ללא נהג בישראל, החל מ- 2022. 

  השרות יחל בשלב א' בגוש דן.  המכוניות יהיו בדרגה 4 מתוך 5 שהיא למעשה נהיגה ברכה באופן רובוטי אוטומטי וללא התערבות נהג. במהלך הפילוט נהגי מובילאיי ילוו את המכוניות והתערבו בעת הצורך בפעולות תפעול כמו: בלימה ,האצה והיגוי. יצרנית הרכב פולקסווגן היא שתספק את כלי הרכב החשמליים (EVs) ואת הידע המעמיק שלה על תכנון ופריסה של שירותי ניידות. מובילאיי מבית אינטל, תספק מערכת הפעלה מלאה של חומרה ותוכנה להנעה אוטונומית לנסיעה ללא נהג. וכן שירותים להנאת הנוסעים במהלך הנסיעה. צ'מפיון מוטורס תהיה אחראית על לוגיסטיקה של צי הרכבים והתשתית המתאימות לנהיגה אוטונומית וטעינה חשמלית. הפרויקט מתוכנן להתחיל בתחילת 2019 ולהתגלגל בשלבים להגיע פעילות מלאה בשנת 2022.

  ממשלת ישראל התחייבה לתמוך בפרויקט בשלושה תחומים עיקריים: מתן תמיכה משפטית ורגולטורית, שיתוף התשתית הנדרשת ונתוני התנועה ומתן גישה לתשתיות לפי הצורך. המהלך יביא את ישראל להיות מובילה בתחום המוניות האוטונומיות שינועו בעולם.

  תחום הניווט החדש  והמתקדם, יהיה השירות המסחרי משמעותי שבו ישראל תשתלב בתעשיית הרכב האוטונומי.

  הפרויקט יתחיל בתחילת 2019 ויגדל עד לתפעול מעשי בשנת 2022. "הניידות החדשה בישראל" תתגלגל בשלבים ותגדל במהירות מכמה עשרות מכוניות אוטונומיות חשמליות.

  פרופ' אמנון שעשוע, מנכ"ל מובילאיי וסגן נשיא בכיר באינטל: "אנו שמחים לצאת עם מיזם משותף עם פולקסווגן יצרנית הרכב המובילה בעולם, שמטרתה לספק שירות ניידות מתקדמים. השירות שלנו נועד להתאים את המכוניות האוטונומיות באופן יעיל ובטיחותי, לצורכי הניידות העירונית של המאה ה -21, תוך הקפדה על דרישות הניידות, כמות נסועה'בתוך העיר, צמצום עלויות חברתיות, זיהום אוויר, רעש, גודש ובטיחות".

   

  עבור לתוכן העמוד