מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  מסמכי רכב מקורים בלבד

  22/01/2018
  הגדל

  בחוזר רשמי שהופץ ביום 14/1/18למכוני הרישוי בישראל, מטעם ראש תחום שרותי תחזוקה במשרד התחבורה, נכתב כי החל מתאריך 1/2/18 , מתבטל ההסדר שבו נעשה שימוש במבחן השנתי, בתצלומי מסמכים הקשורים לכלי רכב בהם: רישיון רכב, תעודת ביטוח, רישיון מוביל, תעודות ועוד, כאשר הם מצולמים בתוספת חותמת אדומה של קצין בטיחות מורשה לחברה. הודגש כי בהתאם לתקנה 9 כל כלי רכב חייב לשאת בכל עת, מסמכים מקוריים בלבד.

  חוזר בנושא, יצא עוד בשנת 2017 לכל קציני בטיחות בתעבורה, מטעם ראש תחום קציני בטיחות במשרד התחבורה.מכאן שאיסור השימוש בתצלומים ידוע לקציני הבטיחות.

  רקע: בחודש יולי 2013 הוחלט על ביטול השימוש בתצלום מסמכי רכב עם חותמת נאמן למקור של קצין בטיחות זאת בהתאם לתקנת תעבורה 9 א' המתירה לרשות לפתור גורמים שונים, מחובת נשיאת מסמכים מקוריים. עקב בטענות ליצוע זיופים במסמכים של משאיות.

  לאור זאת קבע משרד התחבורה, כי החל מתאריך: 1.7.13 מבוטלת תקנה 9 (א) שאפשרה עז אז לשאת צילומי רישיונות החתומים בחותמת אדומה נעם כיתוב אמן למקור החתומים על ידי קציני הבטיחות.

  ממשרד התחבורה נמסר בעבר, כי הם פועלים לבטל את האיסור משימוש בתצלומים מסמכים בכלי רכב פרטיים ורכבי ליסינג.  ולהגדיר מחדש את סעיף א' בתקנה 9 אולם עד כה לא נעשה דבר.

   

  עבור לתוכן העמוד