מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  מידע על נהגי משאיות ואוטובוסים

  25/06/2017
  הגדל

  מגבירים את הפיקוח על נהגי כלי רכב כבד ואוטובוסים, במטרה לצמצם באופן משמעותי את מעורבותם בתאונות הדרכים.

  החל מ- 20/6/17, יתאפשר לראשונה לחברות ההובלה לקבל מידע על עברם התעבורתי של הנהגים, המועסקים אצלם. זאת, בעקבות תקנה חדשה שנחתמה לאחרונה. על פי התקנה החדשה, יוכלו קציני הבטיחות המועסקים בחברות ההובלה וההסעים, לקבל פרטים על הגיליון התעבורתי של הנהגים טרם קבלתם לעבודה כנהגים בחברה. בנוסף לכך, יתאפשר לבעלי החברה, לקבל עדכון על המידע התעבורתי של נהגיהם אחת ל- 6 חודשים. התקנות קובעות כי קצין הבטיחות בכל מקרה, יתבקש להמליץ למנכ"ל החברה באשר להעסקת כל נהג חדש בחברה וכן על המשך העסקתם של נהגים העובדים בחברה, בהתאם לממצאי הבדיקה של גיליון ההרשעות.

  אבנר פלור, סמנכ"ל בכיר תנועה במשרד התחבורה, ציין כי מתן אפשרות לקציני הבטיחות לבדוק את עברם התעבורתי של הנהגים תמנע מנהגי רכב כבד ואוטובוסים, בעלי עבר תעבורתי בעייתי, לעזוב חברה אחת ולעבור לחברה אחרת, מבלי שהמעסיק יודע כי קיבל לעבודה נהג בעל עבירות תעבורתית

  במשרד התחבורה מציינים עוד, כי שיעור המעורבות של כלי רכב כבדים עד 12 טון בתאונות דרכים קטלניות גבוה פי שישה ביחס לכלי הרכב הפרטיים. הגברת הפיקוח על נהגי כלי רכב כבד ואוטובוסים תאפשר לצמצם באופן משמעותי את תאונות הדרכים בקרב כלי רכב אלה.

   

  עבור לתוכן העמוד